Sungazing- Gledanje u Sunce forum za Balkan
Sungazing- Gledanje u Sunce forum za Balkan
Sungazing- Gledanje u Sunce forum za Balkan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sungazing- Gledanje u Sunce forum za Balkan

Sunazing i uzemljavanje će Vam pomoći da izlečite sve bolesti za kratko vreme
 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Moj napredak, zapažanja ...

Ići dole 
+4
jasna
Dacha_del_sol
gandra99
John Work
8 posters
AutorPoruka
John Work
Početnik
Početnik



Broj poruka : 7
Points : 9
Reputation : 0
Datum upisa : 02.01.2012

Moj napredak, zapažanja ... Empty
PočaljiNaslov: Moj napredak, zapažanja ...   Moj napredak, zapažanja ... Icon_minitimePon Jan 02, 2012 8:16 pm

Pozdrav svima.

Počeo sam sa gledanjem u sunce 18.12 2011, danas 02.01. 2012 sam na 1 minutu i 20 sekundi, bilo je nekoliko oblačnih dana kada nisam gledao.

Obzirom da sam pročitao da zimsko sunce zbog male količine UV zračenja koje dospeva na zemlju nije opasno, poslednja tri puta sam gledao oko 9h znaci 2h od izlaska sunca.

I veoma teško sam to podneo u smislu da sam od predviđenog vremena gotovo pola vremena morao da žmurim jednostavno su se oči same zatvarale usled jakog sjaja sunca.

Pa eto pitao bih vas koji več duže vreme gledate u sunce da li se vama nešto slično dešavalo i kako postupiti u takvim situacijama.

Nazad na vrh Ići dole
gandra99
Početnik
Početnik
gandra99


Broj poruka : 9
Points : 17
Reputation : 3
Datum upisa : 24.06.2011
Lokacija : Kula- Vojvodina

Moj napredak, zapažanja ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj napredak, zapažanja ...   Moj napredak, zapažanja ... Icon_minitimeNed Jan 08, 2012 10:52 pm

Zdravo... Poenta je da ti suncheva svetlost dospe do ochiju, shto ne znachi da morash direktno da gledash u Sunce. Koristi grane na drvecu ili neke objekte za zaklon od prejake svetlosti, ili jednostavno zagrevaj ochi. Odnosno, 15 minuta zatvorenih ochiju u pravcu Sunca. Smile

ps: to su slatke muke... svi smo to proshli...
Nazad na vrh Ići dole
John Work
Početnik
Početnik



Broj poruka : 7
Points : 9
Reputation : 0
Datum upisa : 02.01.2012

Moj napredak, zapažanja ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj napredak, zapažanja ...   Moj napredak, zapažanja ... Icon_minitimePon Jan 09, 2012 7:20 pm

Hvala ti gandra na ovim recima, poslusacu te za ovo sa navikavanjem Moj napredak, zapažanja ... 849889

Sada sam na 1:50 minuta, imao sam jos jedno gledanje, koje sam malo teze podneo tj oci su mi se same zatvarale usled jakog sjaja, ali ako je to vecina vas prosla onda cu i ja nastaviti dalje nadam se da ce se oci brzo naviknuti.

Nazad na vrh Ići dole
John Work
Početnik
Početnik



Broj poruka : 7
Points : 9
Reputation : 0
Datum upisa : 02.01.2012

Moj napredak, zapažanja ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj napredak, zapažanja ...   Moj napredak, zapažanja ... Icon_minitimePon Feb 20, 2012 7:14 pm

Evo 2 meseca od početka gledanja u sunce došao sam do 4min i 50 sec prespavao sam par suncanih jutara, a popodne nije bilo sunca tako da sam u proseku svaki drugi dan gledao, ako ovako nastavim za godinu i po dana cu doci do 45 minuta Smile

Što se tiče dobrobiti od gledanja još ih nisam primetio, naprotiv organizmu su počeli da gode gazirani sokovi i slatkiši i počeo sam da ih trošim u velikim količinama, a i gorušica koju ranije nisam imao mi se pojavila.
Ne znam da li je to povezano sa gledanjem u sunce ali i ako jeste neću odustati.

Nadam se da će sutra biti sunca i da ću malo ubrzati tempo.

pozz..

Nazad na vrh Ići dole
John Work
Početnik
Početnik



Broj poruka : 7
Points : 9
Reputation : 0
Datum upisa : 02.01.2012

Moj napredak, zapažanja ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj napredak, zapažanja ...   Moj napredak, zapažanja ... Icon_minitimeSre Feb 29, 2012 9:31 pm

Danas sam gledao 6 min i 10 sec.

Gorusica se nije vise javljala, a melanholija i depresija jeste, nadam se da ce i to vremenom nestati.
Nazad na vrh Ići dole
Dacha_del_sol
Početnik
Početnik



Broj poruka : 3
Points : 3
Reputation : 0
Datum upisa : 02.03.2012

Moj napredak, zapažanja ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj napredak, zapažanja ...   Moj napredak, zapažanja ... Icon_minitimePet Mar 02, 2012 9:34 am

Danas sam na 6 minuta solarne joge. beneficije su(ali nije uzrok svih sunce(mozda indirektno) ) : Ostavio cigarete, prilagodio ishranu , osecam se zdravije, raspolozenije. nekako od kada radim suncarenje imam vise volje, vise me nista ne mrzi ! i jedva cekam sledeci put da gledam.. Toliko od mene pozdrav Smile
Nazad na vrh Ići dole
John Work
Početnik
Početnik



Broj poruka : 7
Points : 9
Reputation : 0
Datum upisa : 02.01.2012

Moj napredak, zapažanja ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj napredak, zapažanja ...   Moj napredak, zapažanja ... Icon_minitimeČet Mar 15, 2012 4:20 pm

Cestitam to je odlican napredak.

Za sebe ne mogu da kazem nista slicno nazalost, jos ne osecam nikakav napredak, naprotiv cak sam u pojedinim momentima bio depresivniji nego ikad pre.
Ne znam da li sam ja izuzetak ili je kod mene potrebno duze vreme da bi se pokazali odredjeni pozitivni rezultati.

Inace volju za gledanje u sunce nisam izgubio i pored jucerasnje temperature od 39,2 stepeni po celzijusu u mom telu, i danasnje od 38,6.
Jedino mi je zao sto cu par dana morati da prestanem da gledam u sunce jer na antibiotiku koji pijem pise da nije bas pametno izlagati se suncu kada se on trosi.

Inace dosao sam do vremena od 8minuta i 20 sekundi.

Pa cujemo se nadam se sve do 45 minuta i nazad, a i posle sto da ne.
pozz
Nazad na vrh Ići dole
jasna
Početnik
Početnik



Broj poruka : 4
Points : 4
Reputation : 0
Datum upisa : 02.06.2012

Moj napredak, zapažanja ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj napredak, zapažanja ...   Moj napredak, zapažanja ... Icon_minitimeSub Jun 02, 2012 7:36 pm

ja sam na 3 min..pozdravljam vas sve,prije svega sunny pa mogu sa sigurnoscu reci da,kad se osvrnem na sebe od prije 16 dana,da sam puno bolje.moje je zapazanje kao da sam mlađa.i imam snage stvarno puno vise nego prije.bila sam jako depresivna zbog financija a sada,imam iste probleme ali skroz drugacije ih gledam. moram napomenuti da mi ne smeta gledanje u sunce,mislim,ne zmirim.vidim samo sjajnu loptu i oko nje prekrasnu lila boju. ma neznam sta da kazem Smile bila sam jako nepovjerljiva ali sada,definitivno idem do kraja.pozzzz Moj napredak, zapažanja ... 683578
Nazad na vrh Ići dole
Roby76
Početnik
Početnik



Broj poruka : 1
Points : 1
Reputation : 0
Datum upisa : 09.08.2012
Lokacija : Hr

Moj napredak, zapažanja ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj napredak, zapažanja ...   Moj napredak, zapažanja ... Icon_minitimeČet Avg 09, 2012 12:28 pm

Moj napredak, zapažanja ... 849889 pozz svima..nov sam u tome,tek drugi dan 20 sec. i mogu reci da sam vec pronasao mirnocu ne živciram se više toliko cak nemam jak osjecaj gladi..stavim u usta hranu samo radi navike,,ali u jako malim kolicinama '' nemam velikog apetita'' a inace sam se nepravilno hranio imam 140 kg...nemam rijeci za opisati..vise nego predivno se osjecam i zbilja u tome uzivam JEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE Moj napredak, zapažanja ... 668998
Nazad na vrh Ići dole
cybermikan
Admin
Admin
cybermikan


Broj poruka : 518
Points : 1377
Reputation : 3
Datum upisa : 02.06.2010
Godina : 49
Lokacija : 7. Dimenzija

Moj napredak, zapažanja ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj napredak, zapažanja ...   Moj napredak, zapažanja ... Icon_minitimeSub Avg 18, 2012 9:06 am

Roby76 ::
Moj napredak, zapažanja ... 849889 pozz svima..nov sam u tome,tek drugi dan 20 sec. i mogu reci da sam vec pronasao mirnocu ne živciram se više toliko cak nemam jak osjecaj gladi..stavim u usta hranu samo radi navike,,ali u jako malim kolicinama '' nemam velikog apetita'' a inace sam se nepravilno hranio imam 140 kg...nemam rijeci za opisati..vise nego predivno se osjecam i zbilja u tome uzivam JEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE Moj napredak, zapažanja ... 668998

Bravo

cheers

Samo napred dalje.... očekujte neočekivano Smile)))))

Moj napredak, zapažanja ... 849889
Nazad na vrh Ići dole
http://www.cybermikan-sungazing.org/
Helios
Početnik
Početnik



Broj poruka : 1
Points : 1
Reputation : 0
Datum upisa : 18.01.2012

Moj napredak, zapažanja ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj napredak, zapažanja ...   Moj napredak, zapažanja ... Icon_minitimeČet Okt 25, 2012 8:16 pm

Pozdrav svim sangejzerima. Do sada nisam učestvovao na forumu ali evo i nekih mojih iskustava.
Naime, ja sam danas stigao na 31 min. i 30 sec. Na žalost ne mogu se pohvaliti sa mnogo benefita ali ih ima. Pre svega smanjili su mi se bolovi u kolenima a bio sam prinuđen da pijem Glukosamin da bi ih umanjio. Uz stepenice sam išao jako teško. Verovatno je to posledica dugog bavljenja sportom. Drgo, što me, posebo oduševljava, je to da mi vreme od pola sata prođe relativno brzo, što znači da je koncentracija dobra, iako mi misli i dalje beže. Međutim, rečenica koju ponavlljam ( Ovo divno sunčevo svetlo ulazi u moje telo puneći svaku ćeliju moga tela ovom lekovitom svetlošću i beskrajnom isceljujućom energijom, ja sam potpuno, potpuno zdrav, ja sam potpuno, potpuno zdrav !! ), ne prekida kontinuitet. Ne uspevam uvek da odstojim bos na zemlji, ali se trudim da bude što češće. Ono o čemu posebno razmišljam jeste da i dalje imam jaku potrtebu za hranom. Iako za doručak i večeru, u ovom periodu, jedem, uglavnom grožđe sa malo hleba, za ručak jedem normalno. Možda malo manju količinu. Pomisao da više nikad neću jesti sarmu koju obožavam, malo me deprimira. Nekih drugih benefita nisam primetio, osim da možda malo bolje spavam
Razmišljam da kupim prizemljivač, možda mi ubrza postupak.
Sve vas pozdravljam i unapred zahvaljujem na ponekom savetu.
Sa vama, Helios
Nazad na vrh Ići dole
miodrag67
Početnik
Početnik



Broj poruka : 1
Points : 1
Reputation : 0
Datum upisa : 07.12.2012

Moj napredak, zapažanja ... Empty
PočaljiNaslov: Pa mozes sebikupiti rupicaste naocate i tad gledas bez problema bez obzira koliko je jako Sunce   Moj napredak, zapažanja ... Icon_minitimePet Dec 07, 2012 8:30 am

John Work ::
Pozdrav svima.

Počeo sam sa gledanjem u sunce 18.12 2011, danas 02.01. 2012 sam na 1 minutu i 20 sekundi, bilo je nekoliko oblačnih dana kada nisam gledao.

Obzirom da sam pročitao da zimsko sunce zbog male količine UV zračenja koje dospeva na zemlju nije opasno, poslednja tri puta sam gledao oko 9h znaci 2h od izlaska sunca.

I veoma teško sam to podneo u smislu da sam od predviđenog vremena gotovo pola vremena morao da žmurim jednostavno su se oči same zatvarale usled jakog sjaja sunca.

Pa eto pitao bih vas koji več duže vreme gledate u sunce da li se vama nešto slično dešavalo i kako postupiti u takvim situacijama.

Nazad na vrh Ići dole
cybermikan
Admin
Admin
cybermikan


Broj poruka : 518
Points : 1377
Reputation : 3
Datum upisa : 02.06.2010
Godina : 49
Lokacija : 7. Dimenzija

Moj napredak, zapažanja ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj napredak, zapažanja ...   Moj napredak, zapažanja ... Icon_minitimeNed Dec 09, 2012 10:21 pm

miodrag67 ::
John Work ::
Pozdrav svima.

Počeo sam sa gledanjem u sunce 18.12 2011, danas 02.01. 2012 sam na 1 minutu i 20 sekundi, bilo je nekoliko oblačnih dana kada nisam gledao.

Obzirom da sam pročitao da zimsko sunce zbog male količine UV zračenja koje dospeva na zemlju nije opasno, poslednja tri puta sam gledao oko 9h znaci 2h od izlaska sunca.

I veoma teško sam to podneo u smislu da sam od predviđenog vremena gotovo pola vremena morao da žmurim jednostavno su se oči same zatvarale usled jakog sjaja sunca.

Pa eto pitao bih vas koji več duže vreme gledate u sunce da li se vama nešto slično dešavalo i kako postupiti u takvim situacijama.



Poštovani,

Zimski način sangejzinga se izvodi ovako:

Zimi siguran sat je tokom celog dana kada je Sunce prijatno za oči i kada nesmetano možete gledati u njega, i kada je UV na 2 ili ispod 2. Tada je njegova energija

bezbedna i najprijatnija za oči, telo, um i duh.

- Možete slobodno treptati, kružiti očima "oko" Sunca, stavljati ruke iznad očiju, gledati kroz krošnju drveća, kroz rupičaste naočare ako vam je Sunce jače dok vam se oči ne priviknu. Takođe ako ste okruženi zgradama ili brdima možete gledati u odsjaj vode iz lavora (kadice) u podne, ali radi manjeg intenziteta energije u tom smislu trebali biste nabaviti neki od naših Prizemljivača kako biste nadoknadili nedostatak i jačinu sunčeve energije.

UV Index možete proveriti preko nekog sajta (većina njih NISU pouzdani jer ne ažuriraju podatke na vreme) i preko naše UV Kartice koja je proverena i košta 1900 Dinara sa PLAĆENOM poštarinom.

Karticu za kontrolu UV Indexa možete nabaviti preko našeg sajta ovde:
http://www.sungazingshop.com/index.php?route=product%2Fproduct&product_id=55

Moj napredak, zapažanja ... 849889
Nazad na vrh Ići dole
http://www.cybermikan-sungazing.org/
Sponsored content





Moj napredak, zapažanja ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj napredak, zapažanja ...   Moj napredak, zapažanja ... Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Moj napredak, zapažanja ...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Anboy zapazanja

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Sungazing- Gledanje u Sunce forum za Balkan  :: SUNGAZING- SOLARNA JOGA Naš sajt: http://www.cybermikan-sungazing.org :: Vaša iskustva-
Skoči na: