Sungazing- Gledanje u Sunce forum za Balkan
Sungazing- Gledanje u Sunce forum za Balkan
Sungazing- Gledanje u Sunce forum za Balkan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sungazing- Gledanje u Sunce forum za Balkan

Sunazing i uzemljavanje će Vam pomoći da izlečite sve bolesti za kratko vreme
 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 EGO vs ID

Ići dole 
+3
Aurora
sunceoko
cybermikan
7 posters
AutorPoruka
cybermikan
Admin
Admin
cybermikan


Broj poruka : 518
Points : 1377
Reputation : 3
Datum upisa : 02.06.2010
Godina : 49
Lokacija : 7. Dimenzija

EGO vs ID Empty
PočaljiNaslov: EGO vs ID   EGO vs ID Icon_minitimePon Avg 09, 2010 5:25 am

Unapred se izvinjavam SVIMA koji će biti pogođeni ovim tekstom shvatajući šta je to ego i znajući kako se on ispoljava. Ego- samovažnost, čuvena JA pa JA i samo JA bez ikakvih rezultata u realnom životu, konstantne kritike, pokušaji kontrole....


Kada budete spremni da naučite i prihvatite neke stvari i od malog deteta (tu slobodno stavite i grupu ljudi koji NISU po vašim merilima) nemajući predrasude što je malo dete u pitanju, na putu ste da stavite Vaš ego pod kontrolu. U poslednje vreme su se pojavile neke osobe koje bi bože sačuvaj, mene da uokvire i postave u svoje okvire viđenja sveta. Često dobijam savete kako da se ponašam, šta da radim, kako da razmišljam, šta i kako da pričam pa čak idu dalje i do te drskosti kada da pričam nešto, a kada da ućutim ili kako da sedim, hodam ili stojim. (NE MISLIM NI NA KOGA POSEBNO, ALI KO SE PREPOZNA U OVOME- BOLJE DA SE MALO POZABAVI SOBOM NE SA MNOM). KONTROLA i samo kontrola. Želim javno svima da kažem da neću, NEću, NEĆU i ne želim da budem pod bilo čijem uticaju ili kontroli. Ja sam to šta sam, ko sam i kakav sam i NEĆU se menjati samo da bih nekoga zadovoljio tako što ću biti po „njegovim“ ili „njenim“ merilima. Znam ko sam i šta mi je raditi, koji je put do mog cilja i ja ću ga ostvariti pa neka se takve osobe okrenu i na glavu naopačke. UVEK sam spreman da saslušam neki savet i da ga prihvatim ako sam ja sam ODLUČIO da mi isti koristi, ali NIKAD neću dozvoliti da me neko ucenjuje ako ne prihvatim taj savet odmah. Što god me više pritiskate da se povučem iz sungazinga jer tobože moj ego me rastura pa mi treba da odem u planinu da poradim prvo na sebi, pa se ponovo spustim među ljude (iz samo Vama nekih poznatih razloga), da mi ne treba Sungazing organizacija, da ne plaćam za sajt dodatne usluge, da ne pišem o ovome ili onome, da ne razmišljam uopšte...ja Vam sad poručujem da me to samo još više OJAČAVA, i JAČA u nameri da ostvarim baš to što treba, ali ne u inat Vama pojedinima (kojih ima svega par) nego zato što to tako treba da bude. Znam ko sam, šta sam, šta treba i šta mogu i NIKO me neće zaustaviti u tome!!! Vidite, gledajući na TUĐI ego ne vidite SVOJ ego i tu je problem. Ja potpuno razumem takve osobe i shvatam njihove tendencije ali opet kažem NEĆu se povinovati tome i NEĆU dozvoliti bilo kome da ima uticaj na mene. Iskren da budem kao i uvek nuđeno mi je 5000€ godišnje donacija za organizaciju ali da bude kako dotična osoba hoće i želi, i šta ona želi. JA SAM TO ODMAH NA FIN NAČIN ODBIO I PONOVO KAŽEM DA ME NIKAKVE PARE NITI BILO KAKVA MATERIJALNA SREDSTVA ILI DOBRA NEĆE PROMENITI MAKAR CEO ŽIVOT BIO PODSTANAR I DA ĆU JA BITI SAMO JA ZNAJUĆI KO SAM, ŠTA SAM, ZAŠTO SAM OVDE, ŠTA MI JE URADITI I KAKO. UVEK sebe preispitujte a ne druge. To je sve primer EGA KOJI DIVLJA.

ID (Identitet) je nešto što je nasuprot ega i on postupa ili ide ka cilju. Zna šta mu je cilj i hrabro ide dalje. EGO= TEORIJA (Pričanje- samo pričaš a ništa ne uradiš) ID= POSTUPANJE (Znaš šta ti je raditi i SVE uradiš što je normalno da ideš i da bi došao do cilja) EGO= PASIVNOST, ID= AKTIVNOST ili AKCIJA! Pre nego što lajkujete i komentarišete ovu spoznaju DOBRO VI sami razmislite u koju grupu ljudi se ubrajate! Ako hoćete da stavite ego pod kontrolu učite od dece ili od Vama najgorih ljudi po Vašim ličnim merilima, ugledajte se na tu osobu, nemojte gledati negativnosti nego SAMO ono što je pozitivno kod nje- to je jedan od efikasnijih načina koji je i meni pomagao u tome ranije! Ne kažem da ja nemam ego, svi ga imaju jer je on deo nas, ali se TRUDIM da ga držim pod kontrolom. Uvek učim i uvek sam spreman nešto što je dobro ma od koga dolazilo SAM prihvatiti i SAM primeniti na sebi bez pritisaka sa strane.

Ps. NEĆU nikoga da tagujem ovde, ovo su univerzalne stvari koje su mi otkrivene sinoć u snu!

Čakre (energetski vrtlozi) su po meni prikazi ili ogledalo stanja trenutne svesti i svesnosti. Savet: Preispitujte SEBE a ne DRUGE!

sunny
Attachments
EGO vs ID Attachmentcakre.JPG
You don't have permission to download attachments.
(65 Kb) Downloaded 7 times
Nazad na vrh Ići dole
http://www.cybermikan-sungazing.org/
sunceoko
Početnik
Početnik
sunceoko


Broj poruka : 13
Points : 22
Reputation : 7
Datum upisa : 05.06.2010

EGO vs ID Empty
PočaljiNaslov: Re: EGO vs ID   EGO vs ID Icon_minitimePon Avg 09, 2010 9:21 am

Tako je, ne odustaj.Bas ovih dana citam o teorijama zavere,tako da obrati paznju,ali siguran sam da ti vec znas sve o tome. sunny sunny sunny
Nazad na vrh Ići dole
Aurora
Početnik
Početnik



Broj poruka : 3
Points : 3
Reputation : 0
Datum upisa : 12.08.2010

EGO vs ID Empty
PočaljiNaslov: Re: EGO vs ID   EGO vs ID Icon_minitimeČet Avg 12, 2010 6:43 pm

Dragi Mikane,
jako me je inspirisao ovaj tekst o egu i idu, inace to mi je i profesija.

Nazad na vrh Ići dole
Aurora
Početnik
Početnik



Broj poruka : 3
Points : 3
Reputation : 0
Datum upisa : 12.08.2010

EGO vs ID Empty
PočaljiNaslov: Re: EGO vs ID   EGO vs ID Icon_minitimeČet Avg 12, 2010 6:55 pm


..."Shvatam, da je moja ljubav prema samom sebi
- najveca imovina, koju cu ikad steci.
Ljubav prema samom sebi radja se samo onda, kad
prihvatam i dozivljavam svoje osecaje onakvima
kakvi uistinu jesu, upravo u ovom trenutku - i
ugodni, i neugodni. I DOK DOBRODOSLICOM
POZDRAVLJAM SVOJE JA KOJE PATI, TO ISCELJUJE. Voljeti
samog sebe daje mi snagu za preobrazaj"...
Nazad na vrh Ići dole
chipica
Početnik
Početnik



Broj poruka : 1
Points : 1
Reputation : 0
Datum upisa : 03.06.2011

EGO vs ID Empty
PočaljiNaslov: Re: EGO vs ID   EGO vs ID Icon_minitimePet Jun 03, 2011 10:11 am

"No, nemojte dopustiti da vam uspjeh udari u glavu, jer u njemu
bi se mogao skrivati ostatak ega. Vi ste i dalje obično ljudsko biće.
172 N O V A Z E M L JA
Iznimno je ono što kroz vas ulazi u ovaj svijet. Ta bit zajednička je
svim ljudima. Hafiz, perzijski pjesnik i sufistički učitelj iz 14. stoljeća
krasno je izrazio tu istinu: »Rupica sam frule kojom teče Kristov dah.
Poslušaj tu glazbu« 2
"
preizeto iz NOVA ZEMLJA..eckhart tolle (jedna od "najpogodnijih" knjiga o EGU ,približena zapadnjačkom umu)
Nazad na vrh Ići dole
sani
Početnik
Početnik
sani


Broj poruka : 6
Points : 5
Reputation : 1
Datum upisa : 27.04.2011
Godina : 53
Lokacija : svugdje

EGO vs ID Empty
PočaljiNaslov: Re: EGO vs ID   EGO vs ID Icon_minitimePet Jun 10, 2011 9:06 pm

Ljudi dragi, DOBAR VAM DAN!!
izgubila sam se u ovim forumima(ne idu mi baš....) Embarassed
Danas sam već bila na "osvešćivanju" i sad ga ne mogu naći. Nije bitno jer eto Hvala Bogu, nemam izražen ego, ha-ha...A eto malo me smijanje uhvatilo. Zapravo, želim i ja nešto reći. Jer po nekim vjerovanjima nisi odgovoran samo za ono što kažeš, već i za ono što čuješ i vidiš. Zapravo se radi o primanju, percipiranju stvarnosti oko sebe, koja je dobro zrcalo nas samih. Ako nas nešto nervira, trebali bi se upitati koliko toga istog nosimo u sebi. Stvari su mnogo jednostavnije nego što mislimo. Zapravo ne postoje slučajnosti, već upozorenja.
Dragi Mikane, drži "svoje", jer u tebi je ono djetinje i kad te "vidim", vidim baš ono dijete iz Poznate Isusove rečenice: "...kad budete kao djeca..." Mislio je na čistoću onih koji će imati Kraljevstvo Nebesko. Zato, neka svatko pogleda sebe(reci im, reci im), jer svatko od nas ima šta i gledati i skidati sjene s duše, jer anđeli baš nismo.
EGO vs ID 318758
A sad mi molim te reci gdje ti je tekst "osvešćivanje", tamo sam ti nešto brbljala...
Vjerojatno,kad se opet ulogiram , neću ni ovaj forum naći,ali imaš ih dosta, pa negdje ću biti...
Nekako u zadnje vrijeme, odkad buljim u sunce, ni mjesto ni vrijeme mi nisu važni, ali brate mili, da se gubim, gubim se....

Danas sam izgubila naočale, jer je sunce napokon provirilo iza oblaka, da ga mogu gledati i uživati, naglo sam odbacila naočale i zaboravila na njih, a ipak mi još trebaju....
pola sam ih sata tražila, pogotovo što mi trebaju dok nešto tražim...
Lijep pozdraaaaaaaaaaav
EGO vs ID 683578
Nazad na vrh Ići dole
slavujko
Početnik
Početnik



Broj poruka : 6
Points : 7
Reputation : 0
Datum upisa : 20.06.2011

EGO vs ID Empty
PočaljiNaslov: Re: EGO vs ID   EGO vs ID Icon_minitimePon Jun 20, 2011 8:17 pm

.
Nazad na vrh Ići dole
Dejann85
Početnik
Početnik



Broj poruka : 4
Points : 4
Reputation : 0
Datum upisa : 12.09.2013

EGO vs ID Empty
PočaljiNaslov: Re: EGO vs ID   EGO vs ID Icon_minitimePet Sep 13, 2013 12:04 pm

Sta reci, ocigledno da neki prije skontaju a neki poslje!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





EGO vs ID Empty
PočaljiNaslov: Re: EGO vs ID   EGO vs ID Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
EGO vs ID
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Sungazing- Gledanje u Sunce forum za Balkan  :: SUNGAZING- SOLARNA JOGA Naš sajt: http://www.cybermikan-sungazing.org :: Rasprave-
Skoči na: