Sungazing- Gledanje u Sunce forum za Balkan
Sungazing- Gledanje u Sunce forum za Balkan
Sungazing- Gledanje u Sunce forum za Balkan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sungazing- Gledanje u Sunce forum za Balkan

Sunazing i uzemljavanje će Vam pomoći da izlečite sve bolesti za kratko vreme
 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Polako, ali sigurno...

Ići dole 
+2
minigor
vladimir.vasic
6 posters
AutorPoruka
vladimir.vasic
Admin
Admin
vladimir.vasic


Broj poruka : 15
Points : 29
Reputation : 0
Datum upisa : 05.06.2010
Godina : 47
Lokacija : all around

Polako, ali sigurno... Empty
PočaljiNaslov: Polako, ali sigurno...   Polako, ali sigurno... Icon_minitimeSub Jun 05, 2010 1:45 pm

Za Sungezing (SG) sam prvi put cuo 2009 godine krajem oktobra meseca od svoje kume iz Beograda. Nisam bio lenj I odmah se bacih na istrazivanje, a gde bih nego na najvecu virtualnu biblioteki na svetu, net. Prvo sto mi je google izbacio bilo je cybermikan .Procitajuci sve o SG preko Mikana I od drugih izvora, 7.novembra 2009 krenuo sam sa SG-om. Sada je 5.jun 2010 I ja sam na 13 minuta .
Benefiti koje ja imam od kako praktikujem SG su sledeci.
Kada radim SG posle obavljenog procesa, znaci kada spustim sake sa ociju posle nekih 1-2 minuta, prozme me jedinstven osecaj miline, spokojstva I blazenstva koji traje celi taj dan i vece, tako da mi je kada legnem da spavam san prelep. Zatim, veoma sam manje razdrazljiv, prilicno tolerantniji nego sto sam ikada bio, veoma popustljiviji prema drugima, ne osecam ni zrno ljubomore, pohlepe, ljutnje prema drugima , lakse podnosim okolnosti, nemam problema, sa probavom, (koju sam inace imao), sve manje mi trebaju naocare koje nosim kada radim na racunaru, u stvari ja I ovaj tekst kucam bez njih.
Svi ovi benefiti su mi jos izrazeniji kada u kontinuitetu radim SG recimo 10 dana za redom.
Jedina negativna stvar koju sam primetio je da mi ne prijaju Hatha I Kundalini joga vezbe od kada sam na 10+ minuta SG I da u stvari osecam psihofizicki nemir kada radim SG I jogu zajedno. Prkinuo sam vezbe joge.

Zelima vam svima sve sto I sebi, jer jedini nacin da ja budem srecan I ispunjen je kroz vas, tj da I vi budete srecni I zadovoljni..

sunny
Nazad na vrh Ići dole
http://oneworldsee.org
minigor
Početnik
Početnik
minigor


Broj poruka : 3
Points : 4
Reputation : 0
Datum upisa : 02.06.2010

Polako, ali sigurno... Empty
PočaljiNaslov: Re: Polako, ali sigurno...   Polako, ali sigurno... Icon_minitimeUto Jun 08, 2010 1:59 pm

Posle 15min 20sek osecam se lakse,pokreti su mi brzi u treninzima.Hranu jos konzumiram u istim kolicinama.Svaki put imam zelju da produzim gledanje u sunce ali naravno drzim se procedure jer tada se desava da me prozima optimizam.Evo sada vise nemam problema sa citanjem a trebao sam nositi naocare o.7 dioptrije.Ukljucili su se i neki prijatelji gledajuci kako mi radimo, oni su tek na pocetku.Jednostavno snaga i energija su mi porasle.
Nazad na vrh Ići dole
MarkoJaksic
Početnik
Početnik
MarkoJaksic


Broj poruka : 53
Points : 64
Reputation : 4
Datum upisa : 06.06.2010
Godina : 37
Lokacija : Pancevo

Polako, ali sigurno... Empty
PočaljiNaslov: Re: Polako, ali sigurno...   Polako, ali sigurno... Icon_minitimePet Jun 11, 2010 11:35 am

Dobar dan i pozdrav iz Panceva
Poceo sam raditi Solarnu yogu otprilike kada i cybermikan ili par dana ranije vise se ne secam tacno..
Dosao sam do 45 minuta pre nesto vise od mesec dana..

u osnovnim crtama cu napisati najupecatljivije efekte:

- Ranije sam spavao po 8 sati dnevno a sada 5 sati maximum
- Popravio mi se vid i vise nemam prosirene zenice
- Mogu da zivim na samoniklim biljkama i po par dana bez hrane i vode.
- Od kada radim, nisam nikada bolestan. Prehlada nestane ko rukom odnesena nakon par minuta jutarnjeg gledanja.
- imam vise snage, energije i vitalnosti

Napomenucu da nisam radio pravilno solarnu yogu jer sam cesto pricao i nisam drzao zatvorene oci na kraju gledanja u Sunce. Tako da sada radim po 45 minuta nekih mesec dana da bih nadoknadio svoje greske.

Puno zdravlja i sve najbolje



Lepa iskustva Marko !
Dobrodosao na Sungazing Balkan forum sunny
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/user/Alaemyrus
Marko M
Početnik
Početnik



Broj poruka : 12
Points : 14
Reputation : 1
Datum upisa : 06.06.2010

Polako, ali sigurno... Empty
PočaljiNaslov: Re: Polako, ali sigurno...   Polako, ali sigurno... Icon_minitimeSub Jul 10, 2010 7:25 pm

Marko,reci mi znas li koliko je dobro vezbati neke borilacke vestine koje nemaju izrazenu agrasivnost,prilikom praktikovanja sungazinga?Zanimaju me vestine Uechi Ryu i Ruski Sistem,koji su neagresivne i naglasak je na izbegavanju borbe i radu na razvoju licnosti.Jos jedno pitanje:jesi li cuo za coveka po imenu Georgij Nikolajevic Sitin?Oblast kojom se on bavi moze biti veoma korisna sungazerima,jer je glavno polje njegove delatnosti autosugestija.Covek je izlecio sebe i jos nekih otprilike 100000 ljudi od veoma teskih bolesti i oboljenja autosugestivnim metodama koje svako moze primenjivati kod svoje kuce.Zapravo,on smislja tekstove koji putem frekvencija dokazano deluju na svakojake bolesti.Cak se desavaju i neverovatna podmladjivanja kod ljudi koji koriste njegove motivacije za podmladjivanje.Njegova delatnost se u potpunosti poklapa sa davanjem pozitivnih afirmacija u sungazingu.U Srbiji je moguce kupiti njegovu knjigu `Lekovite motivacije kod oboljenja zeludacno-crevnog trakta`.Mnogi ljudi tvrde da su se izlecili od dugogodisnjih problema na taj nacin.Uskoro izlazi i knjiga motivacija za lecenje oboljenja kostano-misicnog sistema.
Nazad na vrh Ići dole
MarkoJaksic
Početnik
Početnik
MarkoJaksic


Broj poruka : 53
Points : 64
Reputation : 4
Datum upisa : 06.06.2010
Godina : 37
Lokacija : Pancevo

Polako, ali sigurno... Empty
PočaljiNaslov: Re: Polako, ali sigurno...   Polako, ali sigurno... Icon_minitimePon Jul 12, 2010 10:52 am

Dobar dan imenjace Marko o najveci od kraljevica Wink

Ovo je vec licno pitanje u vezi borilackih vestina znaci zavisi jako od osobe a posto te ne poznajem uzivo ne mogu tek tako da ti povrsno odgovorim..
U sustini bitna je NAMERA sa kojom nesto radimo.. borilacke vestine zapravo sluze da bismo zastitili sebe i druge od fizickih povreda odnosno da bismo sprecili nekoga da narusava hramove Bozije kako to volim reci Smile
dok neko ko ide na vezbanje i razvija snagu samo da bi hranio svoj lazni ego, naravno da ce nauditi sebi i drugima. To je neizbezno.
inace praktikujem Kung fu Wing chun ponekad sa svojim ocem. (iako ga nikada ni ne planiram da primenjujem vec ga radim jer mi se dopada ta vestina i cisto da bih imao zajednicki jezik sa ocem)
Ti pojmovi autosugestija, pa frekvencije i ostalo.. zapravo nisu uopste potrebni jer situacija je zapravo jako jednostavna.. od naseg stanja svesnosti zavisi nas zivot i od nase vere odnosno milosti koju dobijamo.

Nema potrebe da te neko uci da trebas razmisljati o dobrim stvarima i govoriti dobre stvari te ciniti dobra dela. Jedino ako si odvojen od ove prirodne vrline onda te neko treba podsetiti..
Zapravo tu kljucnu ulogu igra okolina u kojoj se nalazimo i nase drustvo. Dakle druziti se sa osobama koje ne psuju, ne vredjaju se medjusobno, ne intoxiciraju se, ne jedu zivotinje i ne kockaju se.

Sunce jako cisti um pa je ovo onda lakse. Ali treba se u zahvalnoj meditaciji raditi solarna yoga i u duhu poniznosti..
Nazalost sadasnja lazna civilizacija na zapadu je zaboravila sta zapravo znaci ta rec..
A malo je nelogicno da predlazes pecinarku poput mene koji ako za mesec dana potrosi 1000 dinara moli Bogu da mu oprosti za pohlepu.. meni predloziti da kupim knjigu je smesno xP jer novac skoro i ne koristim.. meni je novac otprilike na 300 i nekom mestu na listi bitnih stvari u zivotu.
Mada inace takva knjiga mi nije uopste potrebna jer to je kao kada bi neko lingvisticaru diplomiranom govorio da kupi vukovu azbuku za decu.. cisto metaforicno receno xP
mozda deluje malo egoisticno ali shvatio bi kada bismo se malo upoznali na sta mislim kada ti to kazem. Inace nijedna bolest nije neizleciva.


Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/user/Alaemyrus
Marko M
Početnik
Početnik



Broj poruka : 12
Points : 14
Reputation : 1
Datum upisa : 06.06.2010

Polako, ali sigurno... Empty
PočaljiNaslov: Re: Polako, ali sigurno...   Polako, ali sigurno... Icon_minitimePon Jul 12, 2010 3:50 pm

Pozdrav,imenjace.Shvatam sve sto si rekao.Slazem se u potpunosti za zapadnu civilizaciju i skoro sve ostalo sto si pomenuo.Inace,nisam ti predlozio da kupis tu knjigu,vec sam je pomenuo cisto u slucaju da je tako nesto potrebno nekome ko ovo bude procitao.Slazem se da nije potrebno uciti ljude da misle,govore i cine dobre stvari,ali u nakaradnoj civilizaciji u kakvoj zivimo,ljudi su izgubili predstavu o tome.Cela metodika Georgija Nikolajevica Sitina je fantasticna i ide mnogo dalje nego sto mislis.Covek je sebe autosugestijom izlecio od polomljene kicme i jos mnogo cega kada su lekari rekli da mu nema pomoci.Na njegovom mestu 99,99 posto ljudi bi se pomirilo sa takvom izjavom.Sunce jeste vrhovna energana,ali meni koji sam trenutno na 5 minuta i 20 sekundi,a imam prilicno mnogo zdrav. problema su potrebni dodatni metodi lecenja,jer ove godine Sunca bas i nema u izobilju.Bolesti odlaze tek posle 30 minuta sungazinga,a dotle ce proci mnogo vremena.Mnogi ozbiljno bolesni ljudi nemaju toliko vremena.Ja ne ulazim u hermetiku,vec uvek trazim i ispitujem nove nacine lecenja,zivljenja i razmisljanja.Zbog toga sam i pomenuo tu knjigu.Svaki funkcionalan nacin lecenja je dobro dosao,bez obzira sto je sungazing najbolji.A sto se tice druzenja sa osobama koje ne piju,ne puse,ne jedu zivotinje itd.,mislim da bi u tom slucaju trebalo da prekinem kontakt sa 99,99 posto ljudi koje poznajem.Budimo realni,to je ipak preterivanje.Prestace oni da rade te stvari kada bude dovoljno nas koji radimo sungazing,pa jednostavno vise nece moci da ignorisu zdrave obrasce razmisljanja i ponasanja i prodor zdrave svesti.Dobro je sto si pomenuo Wing Chun,posto me interesuje i ta vestina kao i mnoge druge vestine samoodbrane.Tvoj otac je pretpostavljam instruktor Wing Chuna?
Nazad na vrh Ići dole
MarkoJaksic
Početnik
Početnik
MarkoJaksic


Broj poruka : 53
Points : 64
Reputation : 4
Datum upisa : 06.06.2010
Godina : 37
Lokacija : Pancevo

Polako, ali sigurno... Empty
PočaljiNaslov: Re: Polako, ali sigurno...   Polako, ali sigurno... Icon_minitimeUto Jul 13, 2010 10:52 am

Mozes da se suncas.. to pomaze u menjanju strukture tela.. kostiju i sl. Naravno ako ne verujes da ce ti pomoci onda i nece..
Imam preko 300 prijatelja koji su bhakte tako da imam dosta milosti od njihovog drustva Smile

Moj otac je tamo 80ih godina bio jedan od najboljih majstora wing chuna u yugoslaviji.. nije naplacivao nista casove i imao preko 70 ucenika. Neki od tih ucenika se okrenulo raditi protiv njega da bi mogli krasti pare. I bilo je tu svacega a takodje dosao sam i ja na svet pa nije imao novca ni za sta te je morao raditi u staklari pa i dan danas radi kao staklorezac jer od kung fu-a nema nista novca.

Trebamo veoma pazljivo birati svoje drustvo.. kao sto i biramo gde cemo provoditi svoje vreme.. dali u poljskom wc-u punom raznih `ohhhh` mirisa .. ili u cetinarskoj sumi kraj vodopada..
Svako ima izbor i niko zapravo nije zrtva.. naravno ovo moze biti pogresno tumaceno takodje..

kada sam bio na 5 minuta secam se da sam gledao ponekad oko 25 minuta, pola sata ali to naravno nisam racunao. Sada ponekad kada mogu suncam zube nekih 5 minuta ili manje, dosta mi pomaze. Mozda mi izrastu novi jednog dana Smile
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/user/Alaemyrus
Marko M
Početnik
Početnik



Broj poruka : 12
Points : 14
Reputation : 1
Datum upisa : 06.06.2010

Polako, ali sigurno... Empty
PočaljiNaslov: Re: Polako, ali sigurno...   Polako, ali sigurno... Icon_minitimeUto Jul 13, 2010 11:38 am

Slazem za biranje drustva,kao i za to da od kung fua nema novca ni za osnovne stvari.Pre neki dan sam upoznao jednu pametnu zenu koja je psihijatar,a juce mi jedan zajednicki poznanik rece kako mu je ona pricala da nije dobro raditi sungazing.Nije mu dala objasnjenje,jer je bila u zurbi.Jedva cekam da cujem to obrazlozenje,jer do sada nije bilo niti jednog negativnog iskustva u vezi sungazinga.Sva iskustva u svetu su samo pozitivna.Pretpostavljam da su u pitanju predrasude i neobavestenost.Verovatno misli da je sungazing nekakav kult ili sekta itd.
Nazad na vrh Ići dole
Zinko
Početnik
Početnik
Zinko


Broj poruka : 33
Points : 43
Reputation : 0
Datum upisa : 07.06.2010
Lokacija : Novi Sad

Polako, ali sigurno... Empty
PočaljiNaslov: Re: Polako, ali sigurno...   Polako, ali sigurno... Icon_minitimeUto Jul 13, 2010 7:33 pm

Marko M ::
Pre neki dan sam upoznao jednu pametnu zenu koja je psihijatar,a juce mi jedan zajednicki poznanik rece kako mu je ona pricala da nije dobro raditi sungazing.Nije mu dala objasnjenje,jer je bila u zurbi.Jedva cekam da cujem to obrazlozenje,...

Možda je objašnjenje u motivu da će izgubiti pacijente? Šta će zdravim, uravnoteženim i raspoloženim ljudima psihijatar?!!
Poz. Zinko Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Marko M
Početnik
Početnik



Broj poruka : 12
Points : 14
Reputation : 1
Datum upisa : 06.06.2010

Polako, ali sigurno... Empty
PočaljiNaslov: Re: Polako, ali sigurno...   Polako, ali sigurno... Icon_minitimeUto Jul 13, 2010 10:52 pm

Pozdrav Zinko.Mozda objasnjenje jeste to,a mozda je i klasicno objasnjenje da gledanje u Sunce ostecuje vid.Ipak,mislim da ce njeno objasnjenje biti da je sungazing neka vrsta neopaganizma koji dolazi iz Indije,posto je zena jedan od ucenika prof. Vladete Jerotica,tako da ce verovatno biti u pitanju religijski uticaj.Ko ce to znati?Posto si iz Novog Sada,pretpostavljam da si bio na Hirinom predavanju,da li je bilo nekih lekara?Ja sam iz Beograda,ali nisam bio na predavanju u BG.Bas me zanima sta ce medicina reci o sungazingu,broj praktikanata se svakoga dana povecava,uskoro to nece moci da ignorisu.Morace da pristupe ozbiljnom izucavanju dejstva sungazinga na ljudski organizam.Ja ne znam da je do sada bilo negativnih iskustava.
Nazad na vrh Ići dole
Zinko
Početnik
Početnik
Zinko


Broj poruka : 33
Points : 43
Reputation : 0
Datum upisa : 07.06.2010
Lokacija : Novi Sad

Polako, ali sigurno... Empty
PočaljiNaslov: Re: Polako, ali sigurno...   Polako, ali sigurno... Icon_minitimeSre Jul 14, 2010 6:30 am

Marko M ::
Posto si iz Novog Sada,pretpostavljam da si bio na Hirinom predavanju,da li je bilo nekih lekara?

Po nekim procenama bilo je oko 600 ljudi na HRM predavanju. Da li je bilo lekara ne znam. Po početničkim pitanjima u vezi sa praksom sunčarenja zaključio sam da nije bilo 'stručne' publike ili nisu imali dileme...

Još bih dodao da dolaze vremena kada ljudi neće tražiti zvanične potvrde od 'autoriteta' za ono što rade i osećaju već će se okrenuti sebi i svojoj intuiciji.
Poz. Zinko


Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Marko M
Početnik
Početnik



Broj poruka : 12
Points : 14
Reputation : 1
Datum upisa : 06.06.2010

Polako, ali sigurno... Empty
PočaljiNaslov: Re: Polako, ali sigurno...   Polako, ali sigurno... Icon_minitimeSre Jul 14, 2010 10:01 am

Pozdrav Zinko,slazem se da potvrde autoriteta uopste nisu potrebne.Po stavovima autoriteta ja bi vec trebalo da sam oslepeo nakon 5 min. i 30 sek. gledanja u Sunce.Jedva cekam taj dan kada ce zvanicna zapadnjacka medicina priznati da nije u pravu i da je vekovima lagala ljude.
Nazad na vrh Ići dole
Zinko
Početnik
Početnik
Zinko


Broj poruka : 33
Points : 43
Reputation : 0
Datum upisa : 07.06.2010
Lokacija : Novi Sad

Polako, ali sigurno... Empty
PočaljiNaslov: Re: Polako, ali sigurno...   Polako, ali sigurno... Icon_minitimeSre Jul 14, 2010 11:04 am

Marko M ::
.Jedva cekam taj dan kada ce zvanicna zapadnjacka medicina priznati da nije u pravu i da je vekovima lagala ljude.

Mislim da oni za to nisu kadri... Niti će ikad biti... cheers
Poz. Zinko
Nazad na vrh Ići dole
MarkoJaksic
Početnik
Početnik
MarkoJaksic


Broj poruka : 53
Points : 64
Reputation : 4
Datum upisa : 06.06.2010
Godina : 37
Lokacija : Pancevo

Polako, ali sigurno... Empty
PočaljiNaslov: Re: Polako, ali sigurno...   Polako, ali sigurno... Icon_minitimeSre Jul 14, 2010 12:23 pm

Kako onda da kradu pare? kolji, ubij, pohlepu sluzi. Gde ti ovde medicinu vidis? ovde u pancevu je to posebno primetljivo jer mnogo ljudi zaklase i pobise. Al, naravno pare uzese idalje krvnici krvi jos nisu siti.

Ako bi koljac priznao da je pogresio, kako bi mogao nastaviti pare krasti za ubijanje?

To (ubijanje) vam je biznis ovog doba svadje i nerazumevanja. Kao i prodavanje otrova, kockanje, prostitucija, porobljavanje, unistavanje.


e sad vam natovarih um s gomilom losih reci i misli te ih bolje uputite malo na neke lepe stvari, prirodu..
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/user/Alaemyrus
Zinko
Početnik
Početnik
Zinko


Broj poruka : 33
Points : 43
Reputation : 0
Datum upisa : 07.06.2010
Lokacija : Novi Sad

Polako, ali sigurno... Empty
PočaljiNaslov: Re: Polako, ali sigurno...   Polako, ali sigurno... Icon_minitimeSre Jul 14, 2010 7:08 pm

MarkoJaksic ::
e sad vam natovarih um s gomilom losih reci i misli te ih bolje uputite malo na neke lepe stvari, prirodu..
Ovde si dobro primetio. Duhovni princip je ni ne spominjati zlo već veličati dobro.
Npr. Kažu da je Majka Tereza izjavila: Ako me pozovu na miting za borbu protiv...(sami upišite) ja, neću doći. Pozovite me na miting za...
Poz. Zinko
Nazad na vrh Ići dole
MarkoJaksic
Početnik
Početnik
MarkoJaksic


Broj poruka : 53
Points : 64
Reputation : 4
Datum upisa : 06.06.2010
Godina : 37
Lokacija : Pancevo

Polako, ali sigurno... Empty
PočaljiNaslov: Re: Polako, ali sigurno...   Polako, ali sigurno... Icon_minitimeSre Jul 14, 2010 7:21 pm

pa da jer kada mislimo ili pricamo lose onda te necistoce pustamo u nase najsvetije mesto- nase srce a i prizivamo lose stvari u nas zivot.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/user/Alaemyrus
matoribmw
Početnik
Početnik



Broj poruka : 2
Points : 2
Reputation : 0
Datum upisa : 12.10.2010

Polako, ali sigurno... Empty
PočaljiNaslov: Re: Polako, ali sigurno...   Polako, ali sigurno... Icon_minitimeČet Okt 21, 2010 8:52 am

a

pozdrav i dobrodosao na forum Solarna joga forum- Balkan...
verujem da ti je ovde zanimljivo i prijatno kao i svima nama..
molim te pre nego sto pocnes sa istrazivanjem foruma, procitaj
[url=pravilnik]https://cybermikan-sungazing.forumcroatian.com/osnovna-pravila-korisenja-foruma-f43/pravilnik-foruma-t233.htm[/url] foruma

ziveo !
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Polako, ali sigurno... Empty
PočaljiNaslov: Re: Polako, ali sigurno...   Polako, ali sigurno... Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Polako, ali sigurno...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Sungazing- Gledanje u Sunce forum za Balkan  :: SUNGAZING- SOLARNA JOGA Naš sajt: http://www.cybermikan-sungazing.org :: Vaša iskustva-
Skoči na: