Sungazing- Gledanje u Sunce forum za Balkan
Sungazing- Gledanje u Sunce forum za Balkan
Sungazing- Gledanje u Sunce forum za Balkan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sungazing- Gledanje u Sunce forum za Balkan

Sunazing i uzemljavanje će Vam pomoći da izlečite sve bolesti za kratko vreme
 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Crnogorski Gledac Sunca (mozda prvi:)

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
sirlebus
Početnik
Početnik



Broj poruka : 2
Points : 4
Reputation : 0
Datum upisa : 24.06.2011

Crnogorski Gledac Sunca (mozda prvi:)  Empty
PočaljiNaslov: Crnogorski Gledac Sunca (mozda prvi:)    Crnogorski Gledac Sunca (mozda prvi:)  Icon_minitimePet Jun 24, 2011 12:39 am

Veliki suncani pozdrav za sve ljude dobre volje... Imam pregrst nekih pitanja pa bih trazio pomoc i odgovor.

S obzirom da nisam posebno strpljiva osoba i mrzi me da prelistavam tudje postove odlucio sam direktno na ovaj nacin da pitam i podjelim iskustva. Zivim u crnoj gori kao sto znate ili mozda ne znate ovdje su ljeta ekstremno vruca i duga generalno klima je skoro pa tropska. O sunglazingu sam slucajno saznao gledajuci na rubu znanosti. Generalno nisam covjek kojeg je lako uvjeriti u nesto ovakvo posebno kad se mnogo primjenjuju rijeci "cudesan, magican bla bla" ne smatram da smo mi ljudi toliko cudesni i magicni niti sto bolji od neke zivotinje ili mrava , cak i gori, ali ovaj covjek koji je govorio o tome mi je izgledao uvjereno i njegova prica u kratko istinita.
Prije par dana sam i sam poceo sa tim, kao sto on kaze nemate sta izgubiti samo dobiti. Osoba sam koja vodi neredovan zivot imam 24 godine, privodim specijalisticke studije kraju cesto izlazim cesto znam popiti, cijeli zivot (od puberteta na dalje) neredovno spavam i uglavnom sam nocu budan do jutranjih sati pa preko dana spavam.

I tako prodje jos jedna besana noc ujutru sunce proviri i ja otvorih mali prozor od wca i poceh da gledam u sunce direkt... Kao prvo sunce uopste nije bilo one zlatno zute boje nego prilicno zarko zute boje tako da sam trepcao kao semafor, jednostavno nisam mogao da izdrzim a da ne trepcem, je li to ok?

Nemam digitalni sat tako da nisam stopao tacno 10 sekundi nego sam brojao u sebi, polako... Je li ova metoda ok ? Ako nije kakvu stopericu moram kupiti sa zvonom ili sta?

I tako je proslo moje prvo gledanje u sunce sa maksimalnim trudom da gledam direkt u njega... odsjedio sam jos par sati i kao obicno legao da spavam, nista specijalno se nije dogodilo. probudih se oko 15 u toku dana sve po starom. Uvece sam sacekao da sunce bude najnize oko 19 i 45, takodje je bilo zarko zuto i sa istim teskocama sam geldao u njega. U EMISIJI NA RUBU ZNANOSTI COVJEK KAZE NE GUBITE NISTA GLEDANJEM U SUNCE GLEDAJTE KADA STE KUCI KROZ PROZOR NIJE BITNO... PO TOJ LOGICI SE SMIJE GLEDATI KROZ STAKLO U SUNCE, MOGU LI JA GLEDATI KROZ SUNCANE NAOCALE JER JE OVO STVARNO PREVISE ZA MENE , SJECAM SE JOS KAO DIJETE DA SAM MRZIO JAKO SUNCE UVJEK SAM CKILJIO JEDVA NA OCI KAD UDARI VRUCINA... ?

zadnji put nisam mogao da drzim oci otvorene nego sam kao u filmu paklena pomorandza kad stave cackalice u oci tako sam ja rasirio prstima kapke i natjerao oci d agledaju direkt u sunce. Je li ova metoda stetna, tj. mogu li nastaviti ovako?

Ovo je znaci treci dan kako docekujem jutro i gledam u sunce stigao sam do 30 sa brojanjem. PROMJENE... Osjecam kao da se nesto mijenja u mom tijelu osim sto mi pomalo bridi glava nista strasno... kao da imam neki visak energije, posto treniram svaki drugi dan idem na stazu za trcanje + neke prirodne vjezbe moram priznati da sam vec u ova tri dana priumjetio da manje jedem. Znaci vise puta po manje nemam potrebu za hranom, jednostavno kao da mi hrana gubi ukus... Ima li nesto nenormalno ili barem normalno u vezi s ovom mojom pricom ? i sta bi mi vi preporucili ?

Puno vam hvala izvinite na opsirnom tekstu ali sam pod utiskom Smile

PS. nadam se da cu potrajati u ovome, pa kad nadjem slobodnog vremena mogao bih vam pomoci da preuredite ovaj sajt izgleda skroz neuredno, imam iskustva sa racunarima programiranjem ipak sam inzinjer te "nauke' Pozdrav ! Hvala ! Crnogorski Gledac Sunca (mozda prvi:)  668998
Nazad na vrh Ići dole
Zare
Početnik
Početnik



Broj poruka : 10
Points : 15
Reputation : 0
Datum upisa : 08.06.2010

Crnogorski Gledac Sunca (mozda prvi:)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Crnogorski Gledac Sunca (mozda prvi:)    Crnogorski Gledac Sunca (mozda prvi:)  Icon_minitimePet Jun 24, 2011 2:15 pm

sirlebus ::
Veliki suncani pozdrav za sve ljude dobre volje... Imam pregrst nekih pitanja pa bih trazio pomoc i odgovor.

S obzirom da nisam posebno strpljiva osoba i mrzi me da prelistavam tudje postove odlucio sam direktno na ovaj nacin da pitam i podjelim iskustva. Zivim u crnoj gori kao sto znate ili mozda ne znate ovdje su ljeta ekstremno vruca i duga generalno klima je skoro pa tropska. O sunglazingu sam slucajno saznao gledajuci na rubu znanosti. Generalno nisam covjek kojeg je lako uvjeriti u nesto ovakvo posebno kad se mnogo primjenjuju rijeci "cudesan, magican bla bla" ne smatram da smo mi ljudi toliko cudesni i magicni niti sto bolji od neke zivotinje ili mrava , cak i gori, ali ovaj covjek koji je govorio o tome mi je izgledao uvjereno i njegova prica u kratko istinita.
Prije par dana sam i sam poceo sa tim, kao sto on kaze nemate sta izgubiti samo dobiti. Osoba sam koja vodi neredovan zivot imam 24 godine, privodim specijalisticke studije kraju cesto izlazim cesto znam popiti, cijeli zivot (od puberteta na dalje) neredovno spavam i uglavnom sam nocu budan do jutranjih sati pa preko dana spavam.

I tako prodje jos jedna besana noc ujutru sunce proviri i ja otvorih mali prozor od wca i poceh da gledam u sunce direkt... Kao prvo sunce uopste nije bilo one zlatno zute boje nego prilicno zarko zute boje tako da sam trepcao kao semafor, jednostavno nisam mogao da izdrzim a da ne trepcem, je li to ok?

Nemam digitalni sat tako da nisam stopao tacno 10 sekundi nego sam brojao u sebi, polako... Je li ova metoda ok ? Ako nije kakvu stopericu moram kupiti sa zvonom ili sta?

I tako je proslo moje prvo gledanje u sunce sa maksimalnim trudom da gledam direkt u njega... odsjedio sam jos par sati i kao obicno legao da spavam, nista specijalno se nije dogodilo. probudih se oko 15 u toku dana sve po starom. Uvece sam sacekao da sunce bude najnize oko 19 i 45, takodje je bilo zarko zuto i sa istim teskocama sam geldao u njega. U EMISIJI NA RUBU ZNANOSTI COVJEK KAZE NE GUBITE NISTA GLEDANJEM U SUNCE GLEDAJTE KADA STE KUCI KROZ PROZOR NIJE BITNO... PO TOJ LOGICI SE SMIJE GLEDATI KROZ STAKLO U SUNCE, MOGU LI JA GLEDATI KROZ SUNCANE NAOCALE JER JE OVO STVARNO PREVISE ZA MENE , SJECAM SE JOS KAO DIJETE DA SAM MRZIO JAKO SUNCE UVJEK SAM CKILJIO JEDVA NA OCI KAD UDARI VRUCINA... ?

zadnji put nisam mogao da drzim oci otvorene nego sam kao u filmu paklena pomorandza kad stave cackalice u oci tako sam ja rasirio prstima kapke i natjerao oci d agledaju direkt u sunce. Je li ova metoda stetna, tj. mogu li nastaviti ovako?

Ovo je znaci treci dan kako docekujem jutro i gledam u sunce stigao sam do 30 sa brojanjem. PROMJENE... Osjecam kao da se nesto mijenja u mom tijelu osim sto mi pomalo bridi glava nista strasno... kao da imam neki visak energije, posto treniram svaki drugi dan idem na stazu za trcanje + neke prirodne vjezbe moram priznati da sam vec u ova tri dana priumjetio da manje jedem. Znaci vise puta po manje nemam potrebu za hranom, jednostavno kao da mi hrana gubi ukus... Ima li nesto nenormalno ili barem normalno u vezi s ovom mojom pricom ? i sta bi mi vi preporucili ?

Puno vam hvala izvinite na opsirnom tekstu ali sam pod utiskom Smile

PS. nadam se da cu potrajati u ovome, pa kad nadjem slobodnog vremena mogao bih vam pomoci da preuredite ovaj sajt izgleda skroz neuredno, imam iskustva sa racunarima programiranjem ipak sam inzinjer te "nauke' Pozdrav ! Hvala ! Crnogorski Gledac Sunca (mozda prvi:)  668998


Pozdrav prijatelju,

1. Sto se tice treptanja,to je sasvim normalno, nemoj da forsiras sebe da gledas u Sunce bez treptanja,bice ti malo problem da gledas ali se vremenom naviknes.Dok se ne naviknes mozes da gledas kroz prste ili da gledas kroz neku belu tanku tkaninu.Obavezno gledaj Sunce samo u sigurne sate tj. od momenta izlaska sat vremena i sat vremena pre zalaska

2. Pretpostavljam da imas mobilni,i da na njemu imas tajmer.Podesis na tajmeru koliko sekundi imas za taj dan i to je to.

3. Suncane naocare?????? Naravno da NE smes da ih koristis. Sunceva svetlost mora da dopire do oka direktno.Kad vec pitas za gledanje kroz prozorsko staklo,tu nisam ni ja nacisto ako vec gledas kroz prozor sta te kosta da ga otvoris.Moja preporuka nemoj da gledas kroz staklo.

3. Sto se tice drzanja kapaka prstima to ti ne savetujem,predlazem ti da uzmes selotejp traku i da ih njome zalepis,tako je lakse, ne moras da zamaras ruke!!!! Zezam te naravno,dok radis Sungazing moras da budes opusten i da uzivas u tome a cenim da drzanje kapaka prstima kako ne bi treptao i nije bas najprijatnija stvar u zivotu.

Verujem ti da te mrzi da citas tudje postove ali odvoj malo vremena da pogledas neka osnovna pravila o gledanju,mnogo ce ti znaciti. Ako sam dobro shvatio,gledao si u Sunce isti dan dva puta,tj. i izlazak i zalazak? Ako jesi nemoj to vise da radis jer se gleda samo jednom na dan,gledas izlazak ILI zalazak.Jedini slucaj kad mozes da gledas dva puta na dan je kad gledas duze vreme pa nemas vremena da zavrsis ujutro pa onda nastavis uvece tamo gde si stao...Elem da ja ne bih ovde prosipao pamet,lepo ti pogledaj osnovna pravila Sungazinga i neces vise imati nedoumica.
Samo budi istrajan i imaj strpljenja i vere.
Nazad na vrh Ići dole
sirlebus
Početnik
Početnik



Broj poruka : 2
Points : 4
Reputation : 0
Datum upisa : 24.06.2011

Crnogorski Gledac Sunca (mozda prvi:)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Crnogorski Gledac Sunca (mozda prvi:)    Crnogorski Gledac Sunca (mozda prvi:)  Icon_minitimePet Jun 24, 2011 4:41 pm

E nakon sto sam postovao ovo iznad pogledao sam na rubu znanosti sa Mikanom (valjda administratorom ovoga), ranije sam gledao sa indijcem... Da shvatio sam 1 dnevno se gleda i tako mi vise odgovara, danas se desila promjena, Kada sam gledao u sunce nije mi bilo toliko tesko nego sa mnogo vise lakoce i cak sam se osjecao ugodno kad sam gledao kao da mi je trebalo to !!

Hvala na pomoci i strpljenju, ipak je uvjek najteze pomagati pocetnicima pri tom izdrzati njihovu aroganciju u neznanjju Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Crnogorski Gledac Sunca (mozda prvi:)  Empty
PočaljiNaslov: Re: Crnogorski Gledac Sunca (mozda prvi:)    Crnogorski Gledac Sunca (mozda prvi:)  Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Crnogorski Gledac Sunca (mozda prvi:)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Prvi program RTS-a
» Prvi pametni kofer na svetu- VIDEO
» Otkriveni prvi „tragovi života posle smrti“?
» PRVI sungazing sajt portal o solarnoj jogi na Balkanu
» Barrow Valerie - ,,Alcheringa - kada su stvoreni prvi preci''

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Sungazing- Gledanje u Sunce forum za Balkan  :: SUNGAZING- SOLARNA JOGA Naš sajt: http://www.cybermikan-sungazing.org :: Pitanja u vezi sungazinga-
Skoči na: