Sungazing- Gledanje u Sunce forum za Balkan
Sungazing- Gledanje u Sunce forum za Balkan
Sungazing- Gledanje u Sunce forum za Balkan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sungazing- Gledanje u Sunce forum za Balkan

Sunazing i uzemljavanje će Vam pomoći da izlečite sve bolesti za kratko vreme
 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 cybermikan, intervju za časopis: Mistika

Ići dole 
AutorPoruka
cybermikan
Admin
Admin
cybermikan


Broj poruka : 518
Points : 1377
Reputation : 3
Datum upisa : 02.06.2010
Godina : 49
Lokacija : 7. Dimenzija

cybermikan, intervju za časopis: Mistika Empty
PočaljiNaslov: cybermikan, intervju za časopis: Mistika   cybermikan, intervju za časopis: Mistika Icon_minitimeSre Jun 16, 2010 9:58 pm

1. Uvreženo je mišljenje da Jogini mogu da ovladaju sa 365 „čuda“. Za Zapadni svet, sposobnosti jogina, od hodanja po žaru, preko levitacije do života od fotosinteze, odnosno od energije Sunca, svakako predstavljaju čuda.
Mnogi su opisivali slučajeve ljudi koji ne jedu i ne piju, pa ipak žive, mnogo duže od uobčajenog životnog veka.
Kako to da se Sungazingu nije poklanjala veća medijska pažnja, uprkos tome što su „ozbiljni“ naučnici iz NASA više od dve godine ispitivali Hira Ratan Maneka?



- To je tačno jer kada um ovlada nad telom onda se dešavaju takve stvari. Najveća snaga u univerzumu je snaga uma. Vidite, ovim svetom kakvim ga mi poznajemo vladaju razne interesne grupe, razne vlade u senci, lobiji i naravno ogromne korporacijiske grupe pa nije ni čudo što ovakava vest jednostavno nije ugledala svetlost dana ranije, nego je sam Hira Ratan Manek (HRM) odlučio da pokupi sve svoje lekarske nalaze svojih testova koje je radio pod budnim očima lekara i nesebično počne da propoveda svetu ovu predivnu i dugo čuvanu tajnu od običnih ljudi, sa samo svojih 6-7 belih odela kao svojom jedinom imovinom.

2. Kada ste i kako saznali za Sungazing? Kako ste doneli odluku da počnete da se bavite Sungazingom?

- Pre oko dve godine gledao sam emisiju u kojoj je bio Gospodin HRM i onda sam samo pogledao na sebe u odnosu na njegove tvrdnje. Ono što sam video nije mi se ni malo svidelo, imao sam 115 kg. sa ogromnom stomačinom a podstanar a posla već nisam imao radi krize, -3 dioptrija, ćelav jer me je kosa napustila itd. iz tih razloga odlučio sam se da počnem sa sungazingom razmišljajući da nemam šta da izgubim, ali i sa kritičkom idejom da ako matori (HRM) ne govori istinu, ja ću mu biti najveći protivnik na svim sajtovima, forumima i svuda gde se spomene. Na moje iznenađenje desilo se upravo suprotno i danas ja mogu sa svom ozbiljnošću i naučnim znanjem da potvrdim svaku Hirinu tvrdnju. Inače danas, 16. Juna 2010. imam 87 kg. i osećam se predivno i fantastično, imam više snage i enegije kao nikad do sad. Raste mi nova kosa što sam ja povezao sa “ispravljanjem” mojih oštećenih gena tj. DNK, dioptrija mi je -1.5 a vid mi se dalje popravlja, na putu sam ka prosvećenju i uživam u svom životu kao i tome da širim ovu predivnu praksu među našim narodima na celom Balkanu ne samo u Srbiji.

3. Da li ste se pre toga bavili sličnim disciplinama?

- Ne, ja sam bio protestantski hrišćanin preko 20 godina. Bildovao sam par godina, ali nikad nisam ništa radio slično jer to nije bilo područije mojih interesovanja.


4. Lekari često upozoravaju na štetnost od prevelikog izlaganja Suncu: počevši od isušivanja kože što dovodi ne samo do efekta starenja, već i do raka kože, pa do problema od gledanja u Sunce, za koje se tvrdi da šteti očima. Kako njihove tvrdnje pomiriti sa tvrdnjama koja zastupa Sungazing?


- Hahaha… izvinite ali morao sam se nasmejati na ove njihove tvrdnje. Pazite molim vas, trend poslednjih godina na početku proleća je da se uveliko priča o UV zračenju i bežanja od Sunca (Kao da smo vampiri a ne ljudi). To nam plasiraju naravno oni iz farmako-mafiologije, isti oni koji su naterali silne ljude po svetu da se vakcinišu protiv ne postojećeg- svinjskog gripa. Naučne studije koje možete pogledati na mom sajtu:
www.cybermikan-sungazing.org jasno tvrde da melanom (rak kože) dobija više ljudi koji sede po kućama sa upaljenim veštačkim sijalicama, koji imaju poremećaj metabolizma radi neredovnog i neurednog spavanja itd. Inače lekari vam kažu da Sunce izaziva rak ali vam ne kažu da ono i leči, jer koža u dodiru sa sunčevim svetlom luči izuzetno vredan D – Vitamin koji sprečava rak, koji je dobar protiv osteroporoze, jača imunitet, usporava starenje itd. na mom sajtu možete naći sve benefite/dobrobiti D- Vitamina.
Što se tiče isušivanja kože pa ona je češće zimi nego leti, setite se da se znojite kada? Pa leti naravno. Gledanje u Sunce može a i ne mora štetiti vašim očima ako direktno gledate u njega u podne. Mi – sungazeri ne savetujemo da se u Sunce gleda u podne kada je UV visok i kada je ono jako za oči, čak šta više mi kažemo da se sigurno u Sunce gleda SAMO u sigurnim satima i to po formuli HRM-a. Siguran sat za sungazing je prvi sat izlaska Sunca Ili zadnji sat njegovog zalaska. Sam postupak sungazinga u najkraćem izgleda ovako:

Postupak za bezbedno gledanje u Sunce

- NAĐETE PRIJATNO MESTO GDE MOŽETE VIDETI IZLAZAK ILI ZALAZAK SUNCA, STANETE BOSI (AKO JE MOGUĆE) I OPUŠTENO GLEDATE U SUNCE GOLIM OČIMA BEZ NAOČARA ILI SOČIVA.

- NAKON GLEDANJA DRŽITE ZATVORENE OČI JEDNO VREME SVE DOKLE GOD VIDITE ONE UNUTRAŠNJE SLIKE, IMIDŽE, BOJE, ŠTO DUŽE DRŽITE OČI ZATVORENE TO SU VAM REZULTATI BOLJI...

- ZAPOČETI SA 10 SEKUNDI PRVI DAN, NASTAVITI 20 SEKUNDI DRUGI DAN, TREĆI DAN 30 SEKUNDI ITD. DO 45 MINUTA, NAKON ŠTO DOSEGNETE 45 MINUTA GLEDANJA U SUNCE ZA 270 DANA, RADITE TIH 45 MINUTA PAR DANA PA SE SPUŠTAJTE ZA PO 1 MINUT UNAZAD (45, 44, 43.... 15 MINUTA) KADA DOĐETE NA 15 MINUTA OSTAJETE KADA GOD MOŽETE DA RADITE. RADITI 10 SEKUNDI NA DAN NE VIŠE I POVEĆAVATI SVAKI DAN SAMO PO 10 SEKUNDI, RADI SE SAMO JEDANPUT NA DAN I TO UJUTRO ILI UVEČE !!!

- OBAVEZNO RADITI U SIGURNE SATE!!!

- SIGURNI SATI SU UNUTAR PRVOG SATA OD IZLASKA SUNCA i ZADNJI SAT SUNČEVOG ZALASKA KADA JE NJEGOVA ENERGIJA NAJPRIJATNIJA ZA OČI I TELO!!!
-SAVETUJEMO DA KADA RADITE SUNGAZING DAJETE POZITIVNE AFIRMACIJE, MOLITVE VIŠOJ SVESTI RADI VAS SAMIH JER NAŠ MOZAK JE ZAISTA ČUDO.
- NE STAJATI GDE JE VLAŽNO ILI MOKRO


Benefiti- dobrobiti

UM, MENTALNI BENEFIT
1. Mentalni i jak um
2. Samopuzdanje
3. Postojanost i stabilnost uma
4. Oslobađanje mentalnog stresa i depresije
5. Koncentracija i dobra orijentacija
6. Jak i entuzijastičan um
7. Vitalnost uma
8. Poboljšana memorija i pamćenje
9. Strpljenje
10. Podržavanje pozitivnog mišljenja
11. Oslobađanje loših navika
12. Život sad!
13. Oštar i zdrav intelekt
14. Uspeh u životu

TELO, BENEFITI FIZIOLOSKE PRIRODE
1. Čisti se telo od toksina i otrova
2. Otklanjanje ukočenosti i bola
3. Hronične bolesti
4. Dijabetes
5. Visok i nizak krvni pritisak
6. Gasovi
7. Kiselina
8. Astma
9. Bronhitis
10. Alergije
11. Poboljšanje vida
12. Uravnotežavanje tiroidne žlezde
13. Sinusi
14. Uho, Grlo, Nos
15. Hemoroidi
16. Sve vrste artroza (kosti, zglobovi...)
17. Kamen u bubrezima i žuči
18. Urinarne infekcije
19. Uvećana prostata
20. Psorijaze, akne, bubuljice i svi kožni problemi
21. Potreba za mesom i ribom nestaje
22. Balansira se težina u odnosu na visinu
23. Jača kosti
24. Jača srce
25. Jača imunitet
26. Reguliše šećer
27. Rak, sida, svinjska gripa i sve vrste bolesti nestaju a nove se ne pojavljuju

DUHOVNI ili SPIRUTALNI BENEFITI
1. Pozitivna promena ličnosti
2. Pozitivan stav
3. Strpljenje
4. Frustracije, bes i iritacije nestaju
5. Spontamo kreiramo mir i ljubav sa svima
6. Vidimo kvalitete u drugima trudimo se da ih prihvatimo i razvijemo u sebi
7. Pomoć drugima
8. Poštenje
9. Nenasilje
10. Istina a ne laž
11. Um postaje srećan i zadovoljan
12. Prestaje potreba za hranom
13. Lako ostvarivanje duhovnih ciljeva
14. Pobeda nad glađu
15. Razvijanje i poticanje "parapsiholoških" sposobnosti
16. Podizanje energije u celom telu i spontano podizanje Kundalini- Životne energije
17. Možete viđati aure kod sebe i drugih
18. Jaka intuicija i sposobnosti predviđanja

Dakle, naučnici kažu sledeće molim vas dragi gospodine, da upotrebim navod iz moje sledeće knjige koja se zove: “Nauka i sungazing”: Kada sunčeva svetlost uđe kroz oči, ona putuje optičkim nervom do vašeg hipotalamusa pa se rasporedi deo i u vašu epifizu ili pinelanu žlezdu. Sama ta žlezda preko dana luči seratonin ili hormon sreće i zadovoljstva a preko noći kada spavamo melatonin ili hormon besmrtnosti, koji pomaže pri spavanju, siteći vas podizanjem energije, jačajući imunitet, a i usporavajući starenje i podmlađujući vaše telo, dakle zato je on hormon besmrtnosti a mi imajući jasnu i laku za sve Hirinu formulu imamo eliksir života, imamo nešto u nama što su mnoga tajna društva želela za sebe, e mi to dajemo nesebično našem narodu. Takođe vam se regulišu vaši prirodni ritmovi koji se još zovu “Cirkadijski ritmovi” jer se vrte u krug kao što se i Zemlja vrti oko Sunca. Circa= krug i Dies= dan tako da imamo naučnu reč koju sam pomenuo gore a, u osnovi označava naš metabolizam. Pomenuti ritam u skladu sa kretanjem Zemlje tokom 24h stvara promene temperature tela, moždane aktivnosti, produkcije hormona i metabolizma. Možete da radite, jedete, pijete, vežbate najzdravije ali ako ne unesete dovoljnu količinu Sunčeve svetlosti preko očiju vaša osa rotacije neće biti zdravlje nego bolest. Sunce je spoljašnji sat po kome se baždari/usklađuje naš sat. Naš sat, unutrašnji sat, unutrašnji stvoritelj ritma se zove SCN-suprahijazmatičko jedro koje se nalazi u hipotalamusu. Dakle, Sunce kao spoljašnji sat šalje signale za pravilan rad unutrašnjeg sata tj. SCN-a, koji kontroliše cirkadijske ritmove koji usaglašavaju različite fiziološke promene tela sa promenama svetlosti u toku dana i noći- kada ima Sunčeve svetlosti i kada je svetlost otsutna. Naše telo ima više od 100 cirkadijskih ritmova tj. prirodnih ciklulsa koji kontrolišu apetit, energiju, raspoloženje, spavanje, libido. Kada nismo usaglašeni sa prirodom patimo od poremećaja cirkadijskog ritma koji se manifestuje na različite načine-gojaznost, dijabetes, nesanica, depresija,bolesti srca, kancer itd. I da zaključim sad… lekari i naučnici jako dobro znaju ove činjenice ali oni vam nikad ne kažu: E, dobro, sad znamo kako to funkcioniše hajde sad gledajte dozirano u Sunce kada je ono nisko nad horizontom pa ćete izlečiti sve bolesti radi regulacije vaših cirkadijskih ritmova, ali mi imamo formulu i način kako da to radimo zahvaljujući Gospodinu HRM-u, i uspevamo u tome.


5. Koliko je neophodno predznanje za bavljenje Sungazingom, odnosno da li je neophodno prethodno iskustvo u meditaciji, jogi, drugim disciplinama?

- Ne, nikakvo predzananje nije potrebno da biste radili Hirin sungazing. Dovoljno vam je samo da znate onih par pravila što sam naveo gore o samom postupku sungazinga i ništa više. Kada počnete da radite sungazing nemorate se ničega odricati, jedite sve što ste i do tad jeli, pijte sve što inače pijete a sve će doći samo od sebe kada mu dođe vreme. Što duže napredujete u sungazing praksi i što više unosite energije u vaše telo to će vam opadati želja za hranom, jačati imunitet i celokupno telo. Vaše telo će polako postajati enegetsko telo i na taj način ćete se uzdići na viši nivo postojanja. Ostvarićete za jako kratko vreme ono što mnogi ljudi koji se bave jogom i meditacijom pokušavaju a traje im godinama pa čak i desetinu godina. Pročistićete vaše čakre i sama Kundalini energija će se pokrenuti u vama na veoma blag i suptilan način u skladu sa vašim telom prethodno pripremajući ga za taj veličanstven čin, povezujući vas sa celokupnim univerzumom.


6. Da li je moguće da se uz pomoć Sungazinga u potpunosti isključi konzumiranje hrane i vode, pa čak i čaja i mleka?

- Apsolutno da. Navešću svoje lično i iskustva nekih drugih praktičara. Eto ja sam pre sungazinga jeo po nekoliko puta na dan i to sve nezdravu i najvise brzu hranu, skupilo mi se oko 115 kg. dok od 11. Juna 2009. ja nemam više potrebe za unošenjem čvrste hrane. Od tog datuma živim samo od sunčeve energije, vode i malo mleka ili čaja na dan ako je duže vreme oblačno ili kišovito vreme, ali sama ona bolesna želja koju sam imao ranije da požderem sve što mi se svidi je polagano nestala. Ima par ljudi iz Srbije i Hrvatske koji žive na 1-2 voćke na dan ili kao ja samo na par tečnosti, ali što dalje ljudi napreduju u sungazingu biće ih sve više i više pa naša nauka pod tim prirodnim pritiskom ljudskog samoodržavanja neće više moći držati oči zatvorene. Konačno će uzeti i ispitati naše tvrdnje a time i podupreti novu evoluciju čovečanstva, nove biti da se čovek konačno uzdigne bar malo više od životinje koja je prinuđena da ubija ostale oblike života kako bi se prehranila, pa bila to obična druga životinja ili neka voćka ili povrćka. Kada ljudima sazre svest da svako živo biće i svako živo stvorenje ima pravo na život kao ono samo, tada će čovečanstvo biti prosvetljeno i bogougodno. Čovek treba da se hrani uzvišenom hranom, odn. svetlošću jer je on sam sastavljen i sazdan od svetlosti. U svojoj knjizi “Nauka i sungazing” koja izlazi na jesen ja sam sve to naučno objasnio i dao pravu naučnu sliku.

7. Da li se upražnjava i neka druga tehnika, a ne samo ona koju populariše HRM?

- Ne, apsolutno ne. Vidite, sungazing je najuzvišenija tehnika i to je dovoljno za sve, i to sasvim smelo tvrdim; evo i zašto?

1. Ono za što je običnim joginima potrebno po 15-20 godina sungazingom se dešava za svega samo par meseci.
2. Ničega se ne morate odricati sve što vašem telu ne odgovara će ono polako samo od sebe odbaciti.
3. Sve dolazi samo po sebi, vi samo treba da gledate u Sunce kako mi to preporučujemo a sve ostalo dolazi samo po sebi.

8. Koliko ljudi u Srbiji upražnjava Sungazing? Da li su na neki način organizovani?

- U Srbiji za sad ima preko 8000 ljudi koji rade siguran sungazing, u Hrvatskoj je to nešto više, ima ih oko 10- 12000, u Sloveniji je to do 1000, Makedonija ima oko 1500 a Crna Gora preko 1500 ljudi koji rade sungazing, što se Bosne i Republike Srpske tiče ima oko 1000 ljudi. Molim vas shvatite da su ovo već zastareli podaci koje imam od prošlog meseca jer je svakodnevno sve više i više ljudi koji počinju da rade Hirin sungazing. Što se tiče organizacije, lično ja sam se angažovao u poslednje vreme tako da verujem da će naša sungazing organizacija započeti sa radom tokom jula ove godine.

9. Prahlad Jani je nedavno „uzbudio“ naučni i ne samo taj svet. O njemu se pisalo i kod nas, ali se stiče utisak, sa nevericom. Takav fenomen (da ne jede i ne pije u dugom vremenskom periodu), stiče se utisak, da se odbacuje i ne raspravlja o njemu, uprkos izjavama naučnika koji su ga pratili (Janija). Zašto?

Pa ja sam rekao već gore da su mnogi interesni krugovi već posadili svoje materijalističke papke u sve pore našeg života. Ne postoji drugi način da se naše tvrdnje podrobnije ispitaju sem ako kritična grupa od par desetina hiljada ljude ne počne živeti poput Hire, mene ili nekog sungazera koji živi na ovaj način. Dozvolite mi molim vas da preslikam izveštaj lekara koji je pregledao Gospodina Prahlad Janija” Indijski naučnici izrazili su čuđenje nakon obavljenih praktičnih testova kojima je bio podvrgnut 83-godišnji Prahlad Džani koji tvrdi da je proveo više od 70 godina bez vode i hrane.

Prahlad Džani
U bolnici u Ahmedabadu Džani podvrgnut dvonedeljnim testovima pod celodnevnim nadzorom, a u bolnici je sve vreme bio bez vode i hrane, ali i bez fiziološkog pražnjenja. „Još ne možemo da shvatimo kako preživljava. Taj fenomen ostaje misterija“, izjavio je Sudhir Šah, neurolog u timu od oko 30 lekara.
„Ako Džani ne izvlači energiju od namirnica i vode mora da postoje drugi izvori koji ga okružuju, a jedno od njih je Sunce“,
izjavio je doktor.

Pradi je nakon eksperimenta vraćen u rodno selo.

Izvor: Blic

Za sve informacije oko sungazinga posetite naš zvaničan sajt o sungazingu za Balkan:
www.cybermikan-sungazing.org

ili preko maila i mesindžera:

cybermikans@yahoo.com
skype: cybermikan

Miroslav Kiš- cybermikan
Nazad na vrh Ići dole
http://www.cybermikan-sungazing.org/
 
cybermikan, intervju za časopis: Mistika
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Moj intervju o solarnoj jogi u časopisu "Mistika"
» Cybermikan- Petrovaradinska tvrđava -video intervju 18. 08. 2010
» Video- Miroslav Kiš- cybermikan
» Songerica- Solarni rep Autor: Miroslav Kiš- Cybermikan
» Mirjan Najt, autor članaka: Journel of Conscious Living-intervju sa Hira Ratan Manekom

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Sungazing- Gledanje u Sunce forum za Balkan  :: SUNGAZING- SOLARNA JOGA Naš sajt: http://www.cybermikan-sungazing.org :: Mediji-
Skoči na: