Sungazing- Gledanje u Sunce forum za Balkan
Sungazing- Gledanje u Sunce forum za Balkan
Sungazing- Gledanje u Sunce forum za Balkan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sungazing- Gledanje u Sunce forum za Balkan

Sunazing i uzemljavanje će Vam pomoći da izlečite sve bolesti za kratko vreme
 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Moja iskustva i dobrobiti

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
NewMystic
Moderator
Moderator
NewMystic


Broj poruka : 36
Points : 71
Reputation : 3
Datum upisa : 17.11.2010
Godina : 42
Lokacija : Smederevo

Moja iskustva i dobrobiti Empty
PočaljiNaslov: Moja iskustva i dobrobiti   Moja iskustva i dobrobiti Icon_minitimePet Nov 26, 2010 4:26 pm


Hvala Zinko za savet da pre gledanja grejem oči a ne posle. Čini mi se da to daje bolje rezultate.

Prošla je jedna sedmica od kako praktikujem Sungazing (trenutno sam na 1m 20s) i već sada osećam dobrobiti:

- već drugog-trećeg dana sam se osetio nekako jači, stabilniji, lakše mi je da nosim teške stvari itd. Nije to neka naročita razlika u odnosu na pre ali osećam promenu.

- posle samo nekoliko dana gledanja u Sunce, postao sam njegov prijatelj Smile Sada, i dok sam napolju, kada šetam, i kada je jako sunce, više ne pravim one grimase, ne trudim se da polu-žmurim, znate ono kao "naškodiće mi ovo jako sunce, smeta mi".

- otprilike isto, drugog-trećeg dana sam bio sit skoro celog dana i nije mi se jelo. Međutim, pre i posle tog dana osećam uglavnom veliku glad i ne libim se da jedem po nekoliko puta na dan. Prvo sam pomislio ovo: pošto sam oduvek bio jako mršav (imam visinu 177cm a težina varira 50-55kg, ne ide više, iako sam oduvek dosta jeo) i u velikom sam minusu sa kilogramima (od čega ne pravim problem, nije mi to nikada smetalo, niti sam imao zdravstvenih problema zbog toga; ko zna, možda mi je jednostavno takva konstitucija), smatrao sam da Sungazing teži da me vrati na moju optimalnu težinu pa, pošto još uvek ne unosim dovoljno Sunca u sebe, to pokušava da nadoknadi u hrani. Međutim, to nije tačno, jer sam ja oduvek uglavnom dosta jeo pa sam uvek ostajao na istoj težini. Pre neki dan shvatim, uvidim ja, da to moj neuravnotežen um stalno vapi za hranom, samo što to sada izlazi na videlo. Inače, stomak nema neke naročite potrebe i vrlo, vrlo, vrlo retko osećam krčanje u njemu, možda 1-2 put na dan. Dakle, baš ono vidim o čemu se radi. Videćemo, valjda će vremenom i um da odustane od tih nebuloza. Ne forsiram ništa, već posmatram šta se dešava. Svih dosadašnjih dana praktikovanja Sungazinga nisam naročito vodio računa o ishrani, da vidim kako će to Sungazing da odradi. Inače, čak iako pojedem nezdravu hranu pa i u velikim količinama, više ne osećam onu otežalost u stomaku (koje je bilo povremeno i kada pojedem zdravu hranu) i kao da se sve brže i kvalitetnije usvaja. To sigurno Sunce poboljšava rad mog metabolizma.

- i solarnu vodu koristim redovno, svaki dan. Sipam u flašu vodu iz filtera i stavim je između dva okna prozora (živim u zgradi) da se sunča potreban broj sati. Ta voda sada ima još lepši ukus od one iz filtera, slađa je, i kao da je još više pročišćena. Pijem je, a koristim je i za jutarnje umivanje lica, očiju, nozdrva i ispiranje usta. Sa ovom vodom se zaista brže pere!

- odavno nisam video tako lepu i podmlađenu kožu na mojim šakama! Koristio sam ranije zdrave kreme, jer mi je koža osetljiva zimi i lako se suši i puca, ali to zahteva redovno korišćenje tih proizvoda. A sada, gledanjem u sunce, to se mnogo brže postiže, i besplatno! Nisam se gledao po ostalim delovima tela, ali pretpostavljam da se i tamo koža podmlađuje.

- osetio sam i na mojim tabanima promene. Na njima nekoliko godina imam neka kožna zadebljanja, znate ono što izgleda slično kao žulj ali nije, i dosta je tvrdo. Pretpostavljam da su u pitanju masne naslage. E, sada se to smanjuje, omekšava i polako iščezava.

- kada šetam i hodam, držim kičmu pravo kao nikad do sada. Nemam krivu kičmu, ali stekao sam loše navike zbog sedenja na jako lošim stolicama foteljama za kompjuter, koje nemaju deo za podupiranje ramena i nadlaktica. Sve to negativno deluje. Verujete mi, sada kičmu držim lepo bez ikakvih vežbi za to! Inače, još nekoliko dana pre početka gledanja u sunce sam prestao sa svim ostalim vežbama i meditacijama, da vidim kako će to Sunce da uradi, i neću mu se mešati za sada.


Evo još nekih iskustva

- pošto je napolju hladno, sungazing radim iz svoje sobe, kroz zatvoren prozor, i to sada daje sasvim solidne rezultate. Samo ponekad, kada šetam napolju i kada u tom trenutku sunce provali kroz oblake, stanem i odradim sungazing

- ovo mi se dešava od juče: nakon gledanja u Sunce prvih nekoliko sekundi, počnem da jasno vidim sunčevu loptu, izdvojenu od svog onog zračenja. Ne veruuem da tako brzo može vid da se popravi, nego to znači da se moje oči privikavaju na gledanje u Sunce i da to nije uopšte tako blještavo kako sam mislio. Kada zatvorim oči, pozadina slike je uvek crvena, koja prilično brzo nestane, dok mali krug u sredini se duže zadržava nego pre, po nekoliko minuta, za sada. Boje mu se menjaju: roze, plava, narandžasta, zelena, žuta...Pretpostavljam da su to bolje Sunčevog spektra koje me leče. Smile



Toliko za sada, opštirnije ćete moći da čitate u mom blogu koji pripremam.





Nazad na vrh Ići dole
http://falundafagong.wordpress.com/
Randy
Početnik
Početnik
Randy


Broj poruka : 15
Points : 18
Reputation : 1
Datum upisa : 09.11.2010

Moja iskustva i dobrobiti Empty
PočaljiNaslov: Re: Moja iskustva i dobrobiti   Moja iskustva i dobrobiti Icon_minitimeSub Nov 27, 2010 8:42 am

NewMystic, tvoja iskustva su stvarno odlicna, a tek si na pocetku!
Nazad na vrh Ići dole
miodrag
Početnik
Početnik
miodrag


Broj poruka : 1
Points : 1
Reputation : 0
Datum upisa : 20.03.2011
Godina : 57
Lokacija : Banja Luka

Moja iskustva i dobrobiti Empty
PočaljiNaslov: Re: Moja iskustva i dobrobiti   Moja iskustva i dobrobiti Icon_minitimeNed Mar 20, 2011 12:26 pm

Tvoje iskustvo je slično mome.I ja sam praktikovao gledanje u sunce i to 7 dana zaredom ali sam odmah išao na 15 minuta odjednom.Prvo što sam osetio bilo je da mi se smanjuje apetit.Drugo postao sam tako smiren da nema tog nervoznog čoveka na ovom svetu koji bi me mogao iznervirati.i upravo sedmog dana naletim na nervoznog košiju koji je skakao od nervoze a ja samo ga gledam i sasvim mi svejedno što on histeriše,imao sam osjećaj kao da gledam kroz njega.
Nazad na vrh Ići dole
sneza55
Početnik
Početnik
sneza55


Broj poruka : 21
Points : 22
Reputation : 0
Datum upisa : 23.07.2010
Godina : 68
Lokacija : Novi Sad

Moja iskustva i dobrobiti Empty
PočaljiNaslov: Re: Moja iskustva i dobrobiti   Moja iskustva i dobrobiti Icon_minitimeUto Mar 22, 2011 1:12 pm

Divno je imati tako lepa iskustva na samom pocetku. Sto se mene tice mozda sam samo malo smirenija pa samim tim i bolje spavam Crying or Very sad
Nazad na vrh Ići dole
herecomesthesun
Početnik
Početnik



Broj poruka : 6
Points : 6
Reputation : 0
Datum upisa : 20.06.2011
Godina : 56
Lokacija : Čoka

Moja iskustva i dobrobiti Empty
PočaljiNaslov: Re: Moja iskustva i dobrobiti   Moja iskustva i dobrobiti Icon_minitimePet Sep 02, 2011 7:45 am

Neke promene sam osetio već na samom početku praktikovanja, kod druge minute sam definitivno znao da se dešavaju u pozitivnom smeru. Živim u zgradi i ne bavim se fizičkim aktivnostima, kada je trebalo nešto da se odradi uvek bih patio od upale mišića, odjednom je to prestalo, imao sam energije da radim i teže poslove. Ali, radeći te poslove, poput mnogih uspavanih ljudi, posezao sam za alkoholom. Nisam baš bio tipičan alkos, ali cugao sam. Kao, šta da se radi, mora se? Napredovanjem u praksi, obnavljajući dnk, sam organizam mi je rekao da batalim piće. Bilo je kao kada malom detetu sipate čašicu, odmah zaspe. Kod oca bih ponekad popio čašicu, dve. A kada bih se vraćao kući, zaspao bih za monitorom. Tada znaš, nije ti to potrebno. Isto tako sam i pivo izbacio iz igre. Sam organizam ti kaže da mu to ne prija. Ali zato jedva dočekam naredni sungazing Smile Imao sam razvijenu intuiciju, ali sada je ona mnogo jača. Moj čitav život bio je pobuna svim sistemima. Znao sam oduvek da postoji svet lepši od ovog u kom smo patili, u mraku u kom su nas držali. Sunce mi je to potvrdilo i HVALA mu!
Moja supruga je godinama imala problema sa žuči, i kiselinom. Kada bi nešto pojela,naduvao bi joj se stomak, bolelo ju je. Ja sam kao večiti pobunjenik ostao bez posla, ona je radila. Matrix materijalnih problema ju je izjedao, zaradila je čir na dvanaestopalačnom i na želucu. Nije smela da jede papriku, krastavce, jaja, banane, smetalo joj je mnogo toga. Rentgen je potvrdio i kamenje u žučnoj kesi i u bubrezima. Prepisani su joj lekovi za doveka. Skupi lekovi. Mala plata, znate sve. Ali, videla je na meni promene i odlučila, nije imala šta da izgubi zar ne? Već posle 20 ili 30 sekundi je prestala da uzima lekove i više ih uopšte ne koristi! A sada sme da jede i sve ono što nije smela ranije.
Naša mlađa ćerkica je u četvrtoj-petoj godini dobila astmu. Koristila je pumpicu, inhalacije, tablete. Kontrole kod doktora su bile često zakazivane. Kroz sve one muke smo se dovijali kako da pomognemo detetu i odvedemo je na more, da bolest prođe. Vodili smo je nekoliko godina zaredom, i kontrole jesu proređene. Kada sam joj predložio da krene sa nama da gleda sunce, pitala me je da li ona to mora? Rekao sam joj da ne mora, ali da može da joj pomogne i da će joj tako doktor jednoga dana reći kako više ne mora da dolazi na kontrole. Ona sada ima 11 godina, otišla je na ranije zakazanu kontrolui doktor joj je rekao da više ne treba da dolazi. Odgledala je svojih prvih pet minuta i sada je zdrava. Naša straija ćerka je takođe počela sa sungazingom, zbog studija je bila odsutna da se lično uveri u promene na nama, ali sada napredujemo zajedno. Sve nesuglasice, svađe, netrpeljivosti koje su često znale da nas izluđuju, sasvim su nestale! Kada god poželite odgovor na neko pitanje, znajte: Sunce je odgovor. Sunce je ljubav. Mi smo ljubav.
Peace & Love sunny
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Moja iskustva i dobrobiti Empty
PočaljiNaslov: Re: Moja iskustva i dobrobiti   Moja iskustva i dobrobiti Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Moja iskustva i dobrobiti
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Moja iskustva
» Benefiti/dobrobiti sungazinga
» Sugazing iskustva
» moja priča
» Moja metoda lecenja gladovanjem

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Sungazing- Gledanje u Sunce forum za Balkan  :: SUNGAZING- SOLARNA JOGA Naš sajt: http://www.cybermikan-sungazing.org :: Vaša iskustva-
Skoči na: