Sungazing- Gledanje u Sunce forum za Balkan
Sungazing- Gledanje u Sunce forum za Balkan
Sungazing- Gledanje u Sunce forum za Balkan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sungazing- Gledanje u Sunce forum za Balkan

Sunazing i uzemljavanje će Vam pomoći da izlečite sve bolesti za kratko vreme
 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Pitanja

Ići dole 
+30
GodDay
dj86ns
Spark
Nemanja
sani
danci
ramonda
Sunny Nidžo
Bracafe
ganoderma
fotini
goodbozy
tomoR
zazu
Zare
soneticma
NewMystic
Randy
olinad
faragos
sneza55
sunceoko
matoribmw
jovankamunjas
Zinko
MarkoJaksic
Boris77
Aurora
cybermikan
Pascal
34 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Zare
Početnik
Početnik



Broj poruka : 10
Points : 15
Reputation : 0
Datum upisa : 08.06.2010

Pitanja  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja    Pitanja  - Page 2 Icon_minitimeSub Mar 19, 2011 1:55 pm

soneticma ::
Planiram da počnem da praktikujem Sungazing pa imam pitanje.Da li mora na primer ako započnem da gledam 1 sat pre zalaska sunca da se i u buduće držim istog vremena,to jest u vreme zalaska?Ili može da se kombinuje nekad pri izlasku a nekad pri zalasku?

Sungazing radite onda kad Vama odgovara.Ako ste danas u prilici da radite u toku zalaska , ne postoje nikakve smetnje da sutra ili bilo koji drugi dan radite u toku izlaska Sunca. Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
soneticma
Početnik
Početnik



Broj poruka : 2
Points : 2
Reputation : 0
Datum upisa : 19.03.2011

Pitanja  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja    Pitanja  - Page 2 Icon_minitimeSre Mar 23, 2011 10:15 am

Hvala.Pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
zazu
Početnik
Početnik



Broj poruka : 2
Points : 2
Reputation : 0
Datum upisa : 06.04.2011

Pitanja  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja    Pitanja  - Page 2 Icon_minitimeSre Apr 06, 2011 9:09 pm

Imam pitanje u vezi odece. Da li je potrebno biti u beloj odeci za vreme gledanja u sunce? Vidim da Hira stalno nosi belu odecu.
Nazad na vrh Ići dole
zazu
Početnik
Početnik



Broj poruka : 2
Points : 2
Reputation : 0
Datum upisa : 06.04.2011

Pitanja  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja    Pitanja  - Page 2 Icon_minitimeSre Apr 06, 2011 9:12 pm

I jos jedno pitanje: Da li se flasa sa vodom napaja suncevom energijom i kad je oblacno?
Nazad na vrh Ići dole
cybermikan
Admin
Admin
cybermikan


Broj poruka : 518
Points : 1377
Reputation : 3
Datum upisa : 02.06.2010
Godina : 49
Lokacija : 7. Dimenzija

Pitanja  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja    Pitanja  - Page 2 Icon_minitimeČet Apr 07, 2011 6:14 am

Bolje i da upije dnevnu svetlost nego da je u mraku u sobi.

Pitanja  - Page 2 849889
Nazad na vrh Ići dole
http://www.cybermikan-sungazing.org/
tomoR
Početnik
Početnik



Broj poruka : 19
Points : 19
Reputation : 0
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 32

Pitanja  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja    Pitanja  - Page 2 Icon_minitimeČet Apr 07, 2011 1:20 pm

Poštovanje svima Smile
Ok i ja sam nov što se tiče sungazinga 2 min i 20 i ide mi super Very Happy
ali imam možda interesantno pitanje ja sam od ranije upoznat s tai chi i chi/ki energijom (i uvjerio se lično da postoji ) i ta energija je isto životna kao i sunčeva i istaknuo bi moju teoriju da li se pomoću sunčeve energije može pojačavati chi energija i obratno Very Happy jer ako može onda je to nešto nevjerovatno i ako uspijem usavršit to bit će jako dobro Wink
hvala unaprijed i danas lijep dan valjat će izaći na sunce malo Smile sunny
Nazad na vrh Ići dole
goodbozy
Početnik
Početnik



Broj poruka : 1
Points : 2
Reputation : 1
Datum upisa : 30.03.2011

Pitanja  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Šetnja i sunčarenje   Pitanja  - Page 2 Icon_minitimePet Apr 08, 2011 8:45 am

Pozdrav svima, zanima me jedno stvar. Nov samu ovome i zanima me da li je dozvoljena šetnja u smijeru sunca kada se radi sungazeing ili je potrebno stajati na mijestu? Naime, ljudi te počnu čudno gledati kada 15ak minuta stojiš na mijestu ko kip.
Hvala na odgovoru
Nazad na vrh Ići dole
fotini
Početnik
Početnik



Broj poruka : 2
Points : 3
Reputation : 1
Datum upisa : 07.04.2011

Pitanja  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja    Pitanja  - Page 2 Icon_minitimePet Apr 08, 2011 2:43 pm

Imam problem sa gledanjem u Sunce,ne mogu da izdrzim,oci mi se zatvaraju i suze.Trebalo je da gledam 110 sekundi i nisam uspela a i tokom prethodnih gledanja sam imala poteskoce.Gledam zalazak iz kuce.Sta mogu da uradim da se to ne desava,da mogu da gledam?Inace se slabo izlazem dnevnoj svetlosti,uglavnom sam u zatvorenom i ucim.
Nazad na vrh Ići dole
ganoderma
Početnik
Početnik



Broj poruka : 3
Points : 3
Reputation : 0
Datum upisa : 09.04.2011

Pitanja  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja    Pitanja  - Page 2 Icon_minitimeSub Apr 09, 2011 11:06 am

Veliki pozdrav! Moje pitanje bi se nekako moglo nadovezati na prethodno. Naime, ima li koristi od indirektnog gledanja u sunce? Dakle, mislim na varijantu kada se gleda u odraz sunca u npr. amperu vode. Negdje sam pročitao da može i tako ali mora biti čista (bistra) voda.
Može li se cijeli program gledanja proći i tako? Koliko to utječe na cijelu priču dodavanja po 10 sekundi odnosno ukupnih 45 minuta na kraju? Za očekivati je da bi se trebalo produžiti to vrijeme. Ako da koliko?
Unaprijed hvala na odgovorima!
Nazad na vrh Ići dole
tomoR
Početnik
Početnik



Broj poruka : 19
Points : 19
Reputation : 0
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 32

Pitanja  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja    Pitanja  - Page 2 Icon_minitimeSub Apr 09, 2011 3:24 pm

fotini ::
Imam problem sa gledanjem u Sunce,ne mogu da izdrzim,oci mi se zatvaraju i suze.Trebalo je da gledam 110 sekundi i nisam uspela a i tokom prethodnih gledanja sam imala poteskoce.Gledam zalazak iz kuce.Sta mogu da uradim da se to ne desava,da mogu da gledam?Inace se slabo izlazem dnevnoj svetlosti,uglavnom sam u zatvorenom i ucim.

Ok čitao sam puno puta ovaka pitanja i odgovori su uvijek isti i ponovit ću
ako ti sunce smeta a vjerovatno i jest zbog tog što nisi puno na suncu i to probaj neko vrijeme ostat na vremenu gdje ti nije smetalo npr 40 sek ili čak i manje to od tebe zavisi dok ti se oči ne priviknu ja sam u prvih 30 sek imao problema malih ali sad na 230 gledam bez problema Smile
isto tako pročito sam da je gledanje zalaska blaže
i ako ugriješ ruke ono dlanove trljaš malko jedan od drugog i držih ih na očima to djeluje blagotvorno i pomaže očima da se priviknu na sungazing
tako da samo slušaj šta tvoje tjelo govori tj oči u ovom sučaju ako ti smeta smanji malo i idi polako nemoj si oči pokvarit a rezultati će siguro doć samo malo sporije Very Happy
a i što je
ganoderma dodao imaju načini gledanja da sunce ne bude tako intenzivno gledanje u odraz sunca u većoj zdjeli i čistoj vodi ili gledanje kroz neku tkaninu (naravno ne pre debelu i bijela je najbolja )
eto to su informacije koje ja znam Very Happy
nadam se da sam pomogo Wink uživajte i dlaje u suncu pozz sunny
Nazad na vrh Ići dole
fotini
Početnik
Početnik



Broj poruka : 2
Points : 3
Reputation : 1
Datum upisa : 07.04.2011

Pitanja  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja    Pitanja  - Page 2 Icon_minitimeSub Apr 09, 2011 4:14 pm

jesi,pomogao si mi...veliko hvala! odoh na suncarenje! Pitanja  - Page 2 358497
Nazad na vrh Ići dole
ganoderma
Početnik
Početnik



Broj poruka : 3
Points : 3
Reputation : 0
Datum upisa : 09.04.2011

Pitanja  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja    Pitanja  - Page 2 Icon_minitimeNed Apr 10, 2011 8:49 am

ganoderma ::
ima li koristi od indirektnog gledanja u sunce? Dakle, mislim na varijantu kada se gleda u odraz sunca u npr. amperu vode. Negdje sam pročitao da može i tako ali mora biti čista (bistra) voda.
Može li se cijeli program gledanja proći i tako? Koliko to utječe na cijelu priču dodavanja po 10 sekundi odnosno ukupnih 45 minuta na kraju? Za očekivati je da bi se trebalo produžiti to vrijeme. Ako da koliko?
Unaprijed hvala na odgovorima!

Zaboravio sam naglasiti da mislim na odraz podnevnog sunca u amperu vode. Je li odraz podnevnog sunca siguran za gledanje?

Nazad na vrh Ići dole
tomoR
Početnik
Početnik



Broj poruka : 19
Points : 19
Reputation : 0
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 32

Pitanja  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja    Pitanja  - Page 2 Icon_minitimeNed Apr 10, 2011 8:55 am

to će ti admin morat točno odgovorit ja nisam siguran ja sam 80% siguran da jeste jer to je ipak odraz nema direktnih UV zraka tj možda ih nema nikako Smile
Nazad na vrh Ići dole
olinad
Početnik
Početnik



Broj poruka : 10
Points : 10
Reputation : 0
Datum upisa : 28.12.2010

Pitanja  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja    Pitanja  - Page 2 Icon_minitimePon Apr 11, 2011 9:12 am

Imam pitanje u vezi sa sungejzingom. Ja sam prije, pre nego što sam počeo, da radim sungejzing, voleo da gledam sunčev zahod, osobito na moru, gdje je predivam, osobito kad je ovako crveno. A to je možda bilo ponekad i po par minuta, dok ni potpuno zaišlo.
Kako je sad sa tom vremenom, šta je sa onim minutama, koje sam nezavedno zurio u sunce.
Ja sam sada na 20 minuti, a krenuo sam normalno od 10 sec napred, prošle godine.
Sada neznam, dali, bi trebao, da gledam više vremena u sunce, zbog onog viška minuta, ili to tada nije bilo ništa.

Hvala vam u napred za odgovor.

Danilo Smile
Nazad na vrh Ići dole
cybermikan
Admin
Admin
cybermikan


Broj poruka : 518
Points : 1377
Reputation : 3
Datum upisa : 02.06.2010
Godina : 49
Lokacija : 7. Dimenzija

Pitanja  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja    Pitanja  - Page 2 Icon_minitimePon Apr 11, 2011 1:29 pm

olinad ::
Imam pitanje u vezi sa sungejzingom. Ja sam prije, pre nego što sam počeo, da radim sungejzing, voleo da gledam sunčev zahod, osobito na moru, gdje je predivam, osobito kad je ovako crveno. A to je možda bilo ponekad i po par minuta, dok ni potpuno zaišlo.
Kako je sad sa tom vremenom, šta je sa onim minutama, koje sam nezavedno zurio u sunce.
Ja sam sada na 20 minuti, a krenuo sam normalno od 10 sec napred, prošle godine.
Sada neznam, dali, bi trebao, da gledam više vremena u sunce, zbog onog viška minuta, ili to tada nije bilo ništa.

Hvala vam u napred za odgovor.

Danilo Smile

Pitanja  - Page 2 204706

hehhee.... lenjost, lenjost.. izgovori... lenjost...

Samo nastavi po metodi HRM-a jer tako kako si ti gledao

1. NISI postepeno povećavao vreme
2. NISI zatvarao oči posle gledanja

Tako da se to vreme provedeno ne računa u sangejzing nego samo u odmaranje, opuštanje i cooliranje na plaži ili uvot evr.

Pitanja  - Page 2 849889
Nazad na vrh Ići dole
http://www.cybermikan-sungazing.org/
olinad
Početnik
Početnik



Broj poruka : 10
Points : 10
Reputation : 0
Datum upisa : 28.12.2010

Pitanja  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja    Pitanja  - Page 2 Icon_minitimePon Apr 11, 2011 2:31 pm

Hvala na odgovoru. Pitanja  - Page 2 318758
Nazad na vrh Ići dole
tomoR
Početnik
Početnik



Broj poruka : 19
Points : 19
Reputation : 0
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 32

Pitanja  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja    Pitanja  - Page 2 Icon_minitimePon Apr 11, 2011 6:49 pm

ponavljam pitanje xD
Poštovanje svima Smile (opet hh)
Ok i ja sam nov što se tiče sungazinga 3min i ide mi super Very Happy
ali imam možda interesantno pitanje ja sam od ranije upoznat s tai chi i chi/ki energijom (i uvjerio se lično da postoji ) i ta energija je isto životna kao i sunčeva i istaknuo bi moju teoriju da li se pomoću sunčeve energije može pojačavati chi energija i obratno Very Happy jer ako može onda je to nešto nevjerovatno i ako uspijem usavršit to bit će jako dobro Wink
P.S
do sada sam imao neke rezultate koji govore da moja "teorija " vredi Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
cybermikan
Admin
Admin
cybermikan


Broj poruka : 518
Points : 1377
Reputation : 3
Datum upisa : 02.06.2010
Godina : 49
Lokacija : 7. Dimenzija

Pitanja  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja    Pitanja  - Page 2 Icon_minitimePon Apr 11, 2011 11:24 pm

tomoR ::
ponavljam pitanje xD
Poštovanje svima Smile (opet hh)
Ok i ja sam nov što se tiče sungazinga 3min i ide mi super Very Happy
ali imam možda interesantno pitanje ja sam od ranije upoznat s tai chi i chi/ki energijom (i uvjerio se lično da postoji ) i ta energija je isto životna kao i sunčeva i istaknuo bi moju teoriju da li se pomoću sunčeve energije može pojačavati chi energija i obratno Very Happy jer ako može onda je to nešto nevjerovatno i ako uspijem usavršit to bit će jako dobro Wink
P.S
do sada sam imao neke rezultate koji govore da moja "teorija " vredi Very Happy

Poštovanje i tebi.

E, ja nisam nov ali sve mi je jedno. Završio sam praksu i sad gledam ono od volje mi je, uživam i nenrmalno cooliram...

Ki, Či. Qui, Duh Sveti, Orgonska energija end uvot evr se kaže je ISTA energija... Sunce pospšuje podizanje te energije posebno, ali i još nekih intimnijih delova tela o kojima ne bih sad... mada bih mogao jer ga svi imamo ali je NEKO propisao da to ne spominjemo... hm... možeš spomenuti ruku, nogu, glavu.. ali kurac ne smeš jer nije moralno. Moral je deo sistema kojeg treba menjati. Nabijem ga na kurac baš.

Tačno da zaključim tvoja teorija vredi!

Pitanja  - Page 2 849889
Nazad na vrh Ići dole
http://www.cybermikan-sungazing.org/
ganoderma
Početnik
Početnik



Broj poruka : 3
Points : 3
Reputation : 0
Datum upisa : 09.04.2011

Pitanja  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja    Pitanja  - Page 2 Icon_minitimeUto Apr 12, 2011 7:19 am

ganoderma ::
ganoderma ::
ima li koristi od indirektnog gledanja u sunce? Dakle, mislim na varijantu kada se gleda u odraz sunca u npr. amperu vode. Negdje sam pročitao da može i tako ali mora biti čista (bistra) voda.
Može li se cijeli program gledanja proći i tako? Koliko to utječe na cijelu priču dodavanja po 10 sekundi odnosno ukupnih 45 minuta na kraju? Za očekivati je da bi se trebalo produžiti to vrijeme. Ako da koliko?
Unaprijed hvala na odgovorima!

Zaboravio sam naglasiti da mislim na odraz podnevnog sunca u amperu vode. Je li odraz podnevnog sunca siguran za gledanje?


Evo da i ja ponovim pitanja. Dakle, ima li i kakvi su učinci gledanja u odraz podnevnog sunca u npr. amperu vode? HRM je u Osijeku rekao da ima "neke koristi" i "bolje išta nego ništa". Ne ulijeva mi to baš povjerenje. Može li se i tako raditi cijela praksa?
Nazad na vrh Ići dole
cybermikan
Admin
Admin
cybermikan


Broj poruka : 518
Points : 1377
Reputation : 3
Datum upisa : 02.06.2010
Godina : 49
Lokacija : 7. Dimenzija

Pitanja  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja    Pitanja  - Page 2 Icon_minitimeUto Apr 12, 2011 7:22 am

ganoderma ::
ganoderma ::
ganoderma ::
ima li koristi od indirektnog gledanja u sunce? Dakle, mislim na varijantu kada se gleda u odraz sunca u npr. amperu vode. Negdje sam pročitao da može i tako ali mora biti čista (bistra) voda.
Može li se cijeli program gledanja proći i tako? Koliko to utječe na cijelu priču dodavanja po 10 sekundi odnosno ukupnih 45 minuta na kraju? Za očekivati je da bi se trebalo produžiti to vrijeme. Ako da koliko?
Unaprijed hvala na odgovorima!

Zaboravio sam naglasiti da mislim na odraz podnevnog sunca u amperu vode. Je li odraz podnevnog sunca siguran za gledanje?


Evo da i ja ponovim pitanja. Dakle, ima li i kakvi su učinci gledanja u odraz podnevnog sunca u npr. amperu vode? HRM je u Osijeku rekao da ima "neke koristi" i "bolje išta nego ništa". Ne ulijeva mi to baš povjerenje. Može li se i tako raditi cijela praksa?

Probaj pa ako osetiš da se puniš energijom onda nastavi... mada savetujem da radiš baš sangejzing!

Pitanja  - Page 2 849889
Nazad na vrh Ići dole
http://www.cybermikan-sungazing.org/
Bracafe
Početnik
Početnik
Bracafe


Broj poruka : 1
Points : 1
Reputation : 0
Datum upisa : 27.03.2011

Pitanja  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja    Pitanja  - Page 2 Icon_minitimePon Apr 25, 2011 8:55 pm

Pozdrav svima.

Danas sam na jednoj minuti. Početnik. Inače sam iz Zagreba i započeo sam sa sunčarenjem skupa s svojim ocem koji je prije mjesec dana imao operaciju prostate.
Počeli smo skupa, nekako se poklopilo njegovo narušeno zdrastveno stanje i moja zainteresiranost za sungazing.
Prihvatio je to nekako nevoljko na moj prijedlog, no dosljedan je i krenulo nam je.

Moje pitanje je dali je preporučljivo ljudima koji su izvadili prostatu zbog tumora, da se bave sungeizingom te dali imate kakvih saznanja o takovim slučajevima i kakve su preporuke ako ih ima ?

Unaprijed hvala!
Nazad na vrh Ići dole
cybermikan
Admin
Admin
cybermikan


Broj poruka : 518
Points : 1377
Reputation : 3
Datum upisa : 02.06.2010
Godina : 49
Lokacija : 7. Dimenzija

Pitanja  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja    Pitanja  - Page 2 Icon_minitimeČet Apr 28, 2011 5:51 pm

Bracafe ::
Pozdrav svima.

Danas sam na jednoj minuti. Početnik. Inače sam iz Zagreba i započeo sam sa sunčarenjem skupa s svojim ocem koji je prije mjesec dana imao operaciju prostate.
Počeli smo skupa, nekako se poklopilo njegovo narušeno zdrastveno stanje i moja zainteresiranost za sungazing.
Prihvatio je to nekako nevoljko na moj prijedlog, no dosljedan je i krenulo nam je.

Moje pitanje je dali je preporučljivo ljudima koji su izvadili prostatu zbog tumora, da se bave sungeizingom te dali imate kakvih saznanja o takovim slučajevima i kakve su preporuke ako ih ima ?

Unaprijed hvala!

Da samo napred!

Pitanja  - Page 2 849889
Nazad na vrh Ići dole
http://www.cybermikan-sungazing.org/
sneza55
Početnik
Početnik
sneza55


Broj poruka : 21
Points : 22
Reputation : 0
Datum upisa : 23.07.2010
Godina : 68
Lokacija : Novi Sad

Pitanja  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja    Pitanja  - Page 2 Icon_minitimeSub Apr 30, 2011 2:45 pm

Na sunkazingu sam 15 minuta i 10 sekundi. jos uvek pusim, malo bolje spavam drugih poboljsanja nevidim . Pojavile su mi se promene na obrazu (ranije sam imala sitne crvene kapilarcice) promene su se pojavile tako da su se svi kapilarcici skupili na jedno mesto i na tom mestu se pojavilo blago udubljenje. Ja sam mislila da je to znak izlecenja, ali suprug mi je uzeo uput za dermatologa, i kada sam otisla na mpregled..... upucena sam na operaciju jer se sumnja na maligni tumor. Operacija mi je zakazana za sesti mesec pa cu onda cekati rezultate da se tacno vidi sta je u pitanju. Sto se mene tice i dalje gledam u Sunce pa kako mi Bog da tako ce i biti. Puno pozdrava svima vama i sto vise suncanih dana Pitanja  - Page 2 358497
Nazad na vrh Ići dole
Zinko
Početnik
Početnik
Zinko


Broj poruka : 33
Points : 43
Reputation : 0
Datum upisa : 07.06.2010
Lokacija : Novi Sad

Pitanja  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja    Pitanja  - Page 2 Icon_minitimePon Maj 02, 2011 7:22 am

sneza55 ::
Pojavile su mi se promene na obrazu (ranije sam imala sitne crvene kapilarcice) promene su se pojavile tako da su se svi kapilarcici skupili na jedno mesto i na tom mestu se pojavilo blago udubljenje. Ja sam mislila da je to znak izlecenja, ali suprug mi je uzeo uput za dermatologa, i kada sam otisla na mpregled..... upucena sam na operaciju jer se sumnja na maligni tumor. Operacija mi je zakazana za sesti mesec pa cu onda cekati rezultate da se tacno vidi sta je u pitanju.

Sunce je i moćan iscelitelj. Moja tetka ima preko 8o god., prošle godine je nezgodno pala i povredila se ozbiljno oko ključne kosti. Tu se vremenom pojavio otok u dubini veličine jajeta. Jako se uplašila jer je već bila operisana od žlezdi ispod pazuha. Prihvatila je savet da gleda suce i posle kratkog gledanja otok se otvorio i sadržaj je otekao napolje. Sada je i ta rnica zarasla i sve je ok. Verujem da je sunce pomoglo da taj proces krene u željenom smeru...
Poz. Zinko
Nazad na vrh Ići dole
Sunny Nidžo
Početnik
Početnik



Broj poruka : 4
Points : 6
Reputation : 0
Datum upisa : 22.04.2011

Pitanja  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja    Pitanja  - Page 2 Icon_minitimeSub Maj 07, 2011 5:06 pm

Da li je pretjerano ako radim duplo vrijeme?? Npr. , danas sam došao do 2:30.... imao sam puno slobodnog vremena pa sam odgledao i ujutro i popodne isto vrijeme... znači 2X po 2min, 30 sec. ???
Nazad na vrh Ići dole
tomoR
Početnik
Početnik



Broj poruka : 19
Points : 19
Reputation : 0
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 32

Pitanja  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja    Pitanja  - Page 2 Icon_minitimeSub Maj 07, 2011 8:04 pm

Sunny Nidžo
to ne valja radit to automatski znači da si uradio umjesto 10 sek više dnevno duplo i to se ne radi samo to vrijeme na kojem si stao i po 10 sek svaki dan više možeš ti te 2min i 30sec podjelit na 1min i 15sec u jutro i navečer ali nemoj duplat .)
Nazad na vrh Ići dole
Sunny Nidžo
Početnik
Početnik



Broj poruka : 4
Points : 6
Reputation : 0
Datum upisa : 22.04.2011

Pitanja  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja    Pitanja  - Page 2 Icon_minitimeNed Maj 08, 2011 1:14 pm

tomoR ::
Sunny Nidžo
to ne valja radit to automatski znači da si uradio umjesto 10 sek više dnevno duplo i to se ne radi samo to vrijeme na kojem si stao i po 10 sek svaki dan više možeš ti te 2min i 30sec podjelit na 1min i 15sec u jutro i navečer ali nemoj duplat .)

I ja sam si tako mislio... malo sam pretjero....,al samo jedan dan Razz Odsad po pravilima Cool Puno pozdrava!! Pitanja  - Page 2 849889
Nazad na vrh Ići dole
tomoR
Početnik
Početnik



Broj poruka : 19
Points : 19
Reputation : 0
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 32

Pitanja  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja    Pitanja  - Page 2 Icon_minitimeUto Maj 10, 2011 1:04 pm

Very Happy samo nastavi hh i ja sam tek na 3:30 sek ali ide super Wink
pozdrav Pitanja  - Page 2 878977
Nazad na vrh Ići dole
ramonda
Početnik
Početnik



Broj poruka : 12
Points : 22
Reputation : 2
Datum upisa : 27.06.2010

Pitanja  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja    Pitanja  - Page 2 Icon_minitimePon Maj 16, 2011 5:05 pm

Zavrsila sam sa peraksom od 45 minuta i tu se zadrzala 7 dana.Sada se vtracam unazad i sutra ako bude sunca to ce biti 30. minut.Ne zanam da li sam dobro razumela da mogu da ostanem stalno na 30 minuta?Ne moram da idem do 15? Da li ako ostanem na 30-om minutu mogu to vreme da delim na jutro i vece zbog posla ili losih vremenskih prilika?
Zdravlje mi je jako ugrozeno i samo me jos odrzava gledanje u sunce.Pisala sam da sam potpuno izgubila vid ali osecam da je danima sve bolji i bolji.Jedino jos nekako da smirim pritisak.Mislim da cu uspeti ako i dalje vezbam iako to radim vise od godine dana.Pozdrav svima!!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
tomoR
Početnik
Početnik



Broj poruka : 19
Points : 19
Reputation : 0
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 32

Pitanja  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja    Pitanja  - Page 2 Icon_minitimeUto Maj 17, 2011 6:02 pm

ljepo čut da sg nekome pomaže Smile i volio bi kao i svi ovdje da čujemo sa ti se vid potpuno oporavi <3 Very Happy
ja sam trenutno na 4min koje jedva stignem :/ danas mi sunce zašlo (bilo jako ja konto pričekat i eto super zašlo mi <.< xD) ali sutra će ga bit
iii imam problem da mi se javlja probadajuća bol u područiju stomaka (aka dantein ili chi središte ) čim počnem sg pa se pitam što li je to tako :O neka vrsta prezasićenosti ili se liječi nešto ili jednostavno trebam usporit sa sg i smanjit na 3min kad mi je super bilo pa opet doć na 4 (jer rijetko stignem povećat za 10 sek uvjek svako par dana ponovim gdje sam stao pa povećam sutra ja mislim da to smeta šta li mi mikan na to može reć ^^ ) hmmm
Nazad na vrh Ići dole
danci
Početnik
Početnik



Broj poruka : 6
Points : 6
Reputation : 0
Datum upisa : 07.04.2011

Pitanja  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja    Pitanja  - Page 2 Icon_minitimeNed Maj 22, 2011 8:21 pm

Pozdrav svima!
Prvi put se javljam, trenutno sam na 5,50 min. Na samom pocetku sam imala veoma prijatne osecaje ali nista spektakularno. Malo kasnije je pocela da se ispoljava strahovita nervoza i to je trajalo 2-3 nedelje + nevidjeni umor. Jedva sam se tokom popodneva drzala na nogama. Zelela sam da verujem da to izbija iz mene sve ono sto se kupilo godinama i nastavljam i dalje sa sangejzingom. Sad vidim da ima jos onih koji su imali slicna iskustva. Bilo je i glavobolja i peckanja ociju ali je sve brzo prolazilo.
Tek sada su mi se u glavi uoblicile neke afirmacije o kojima zelim da mislim dok gledam u Sunce. Osecam da se menjam, polako. Ima raznih iskusenja tokom svakog dana ali verujem da ce resenje doci kad bude trebalo.
Jedva cekam da jos malo otopli pa da budem bosa i da setam bosa!

Pitanja: 1. Mora li bas Sunce da se vidi ili je dovoljno da gledamo u pravcu Sunca iako je ono iza oblaka? Da li se racuna gledanje kada je oblacno (kao veceras 22. 05. 2011., nedelja) a iza oblaka se blago nazire svetlost Sunca? Danas sam tako radila a kada sam zatvorila oci skoro da i nije bilo nikakvog "odraza" pa ih nisam dugo drzala zatvorene.

2. Kazu da od jednog do drugog gledanja mora proci 24h. Jeli to tacno? Ne zelim da propustam prilike ali zbog posla nemam uvek priliku da gledam u isto doba dana.

3. Da li je tacno da mogu da gledam Suncev odraz u vodi? Ako je tako, u koje doba dana to da radim, u kakvoj posudi....?

Hvala! Pitanja  - Page 2 849889
Nazad na vrh Ići dole
ramonda
Početnik
Početnik



Broj poruka : 12
Points : 22
Reputation : 2
Datum upisa : 27.06.2010

Pitanja  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja    Pitanja  - Page 2 Icon_minitimeČet Jun 09, 2011 7:53 pm

Vec sam napisala da sam zavrsila sa praksom i da se vracam u nazad.
Nista spektakularno nije bilo ni kod mene ali kako je vreme prolazilo meni je bilo sve bolje.
Promenila sam nacin ishrane i osecam se divno.
Moze da se gleda iza oblaka i to nazivaju fotonskim suncem.
Sto se vode tice nista o tome ne znam pa ti savetujem da pitas Mikana.
Ja sam zbog posla morala da delim vreme, pogotovo kad sam presla 30-ti minut.
Mislim da to nije greska.
Moram da napomenem da nikada nisam mnogo jela, ali u pocetku, ne secam se do kog vremena bila sam toliko gladna i morala sam da jedem svaki cas da sam se jako uplasila da sa mnom nesto nije u redu.To je sada sasvim OK.
Kada nema sunca a nema ga vec duze vreme, bar za mene jer sam putovala i sada se ponovo vratila u oblacnu Srbiju, prosto sam bolesna(razocarana).
Samo mi je zao sto moram da se vratim na 15 minuta.
Slobodno vezbaj.Ja sam potpuno izgubila vid na levom oku a sada mi je vid sve bolji i bolji.
Osecam i da mi se pritisak normalizuje i znam da ce se i on srediti.
Moj najveci problem su cigarete.To jos uvek ne znam kako da resim.Pozdrav!!!
Nazad na vrh Ići dole
sani
Početnik
Početnik
sani


Broj poruka : 6
Points : 5
Reputation : 1
Datum upisa : 27.04.2011
Godina : 53
Lokacija : svugdje

Pitanja  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja    Pitanja  - Page 2 Icon_minitimeČet Jun 16, 2011 7:00 am

Dobar vam predivan i sunčan dan!
Na 8 min i 40 sec sam. Uočila sam neke negativne promjene(pojavljuju mi se prištići, bolovi na skoro svim sluznicama i probavne smetnje...kurje oči...). Sve brzo prođe, za dan -dva, mnogo brže nego prije. Pet sam godina vegetarijanka, a sad sam postala osjetljivija na kvalitetu hrane, nekako mi najviše odgovara voće i povrće.
Od dobrobiti dobijenih sunčarenjem izdvojila bih da mi je dovoljno 6 sati spavanja i imam više energije izdržati naporan dan(radim u trgovini, imam troje djece i još dodatni posao-neprofitabilan ali za moju dušu...)Dosta se javljaju i negativne emocije,a kako sam već otprije poradila na tome da ih brže apsorbiram i pretvaram u pozivne, sad mi je još lakše nositi se njima. Nekako sve ove promjene doživljavavam kao svojevrsno čišćenje na fizičkoj, ali i unutarnjoj psihičkoj razini. Pitanja  - Page 2 437521
Imam isto neopisive napadaje gladi kao što ih je i Ramonda imala, a s obzirom da sam isto pušač, možda su te dvije stvari povezane. Primjetila sam sve duže periode između dvije cigarete, ali moram bar nešto pojesti. Mislim da je to fizička manifestacija nekog unutarnjeg problema, samo ne znam još kojeg.

Pitanja  - Page 2 380885

u svakom sluaju, dešavaju se promjene.
1.pitanje:Kad se umirim i zažmirim( u toku dana ) osjećam kao da valovi (energije?) prolaze kroz mene, a često su ljubičaste boje. Izgledaju kao ljubičasti oblačići koji nestaju, a onda se već pojavljuje i novi oblačić. Zapravo cijelo tijelo mi blago titra, vibrira- ne fizički već je to samo osjećaj. mislim da se to stalno dešava, ali primjetim kad se umirim.
Zna li netko što to točno znači? :
_excited__by_C
Nazad na vrh Ići dole
Nemanja
Početnik
Početnik



Broj poruka : 1
Points : 1
Reputation : 0
Datum upisa : 01.08.2011

Pitanja  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja    Pitanja  - Page 2 Icon_minitimePon Avg 01, 2011 8:41 pm

Pozdrav svima! Imam nekoliko pitanja:

1. Ja nisam uvek u mogucnosti da uradim sangejzing uvece, pa sam primoran da uradim ujutru. Kao sto i sami znate leti sunce izlazi jako rano pa sam primoran da ustanem u pola 6 samo da bih uradio sangejzin, medjutim ja sam spavalica, pa kada ustanem u pola 6 oci su mi jako teske, stalno mi se zatvaraju... Da li vredi da radim sangejizg kada sam tako umoran, ili je bolje da ga radim samo predvece kada sam poptpuno odmoran?

2. U mom gradu oblaci vrlo cesto prekriju sunce. Medjutim nekada suncevi zraci se probijaju jace, a nekada slabije kroz oblake. Nekada se suncevi zraci tako slabo probijaju kroz oblake da ne mogu da odlucim da li taj dan da uradim sangejzing ili da ga odlozim za sledeci dan. Imate li nekakvih saveta kako da postupim kada oblaci prekriju sunce?

3. Da li je neophodno da po zavrsetku sangejzinga zatvorim oci? Meni zaista ne smeta nista ako ih i ne zatvroim.
Nazad na vrh Ići dole
Zare
Početnik
Početnik



Broj poruka : 10
Points : 15
Reputation : 0
Datum upisa : 08.06.2010

Pitanja  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja    Pitanja  - Page 2 Icon_minitimeUto Avg 02, 2011 12:57 pm

Pozdrav

1.Smatram da Sungazing treba raditi samo kada nam to prija i kada smo opusteni. Na tebi je da odlucis da li ces se potruditi da steknes naviku ranog ustajanja kako bi sto brze okoncao proces ili ces to malo oduziti radeci ga samo uvece.
2.Nije bitno kojim intezitetom Sunce sija, tj. da li se jace ili slabije probija kroz oblake,samo ti gledaj i nemaj briga. Ako ga ne vidis gledaj u deo neba koji je najsvetliji,kada oblak prekrije Sunce gledaj u rub oblaka.
3.Drzanje zatvorenih ociju je OBAVEZNO,inace to sto si gledao nema nikakvog efekta
Nazad na vrh Ići dole
sneza55
Početnik
Početnik
sneza55


Broj poruka : 21
Points : 22
Reputation : 0
Datum upisa : 23.07.2010
Godina : 68
Lokacija : Novi Sad

Pitanja  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja    Pitanja  - Page 2 Icon_minitimePet Avg 12, 2011 6:42 pm

Samo da vas pozdravim Very Happy , nije me dugo bilo, pa nemogu da se snadjem u ovom crnilu, opet ste menjali izgled sajta Sad

16.6. sam prestala da gledam u Sunce zbog operacije. Stala sam na 20 minuta sada bih htela da nastavim, ali neznam kako. Znam da sam citala o tome ali sad jednostavno nemogu da pronadjem gde. Molim vas da mi napisete da vise nellutam. sunny
Nazad na vrh Ići dole
sneza55
Početnik
Početnik
sneza55


Broj poruka : 21
Points : 22
Reputation : 0
Datum upisa : 23.07.2010
Godina : 68
Lokacija : Novi Sad

Pitanja  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja    Pitanja  - Page 2 Icon_minitimeSub Avg 13, 2011 1:23 pm

Pronasla sam !!!!!!!!!!!!!!! nema nikakvih problema da nastavim gde sam stala Smile
Nazad na vrh Ići dole
Spark
Početnik
Početnik
Spark


Broj poruka : 2
Points : 2
Reputation : 0
Datum upisa : 14.08.2011

Pitanja  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja    Pitanja  - Page 2 Icon_minitimeČet Avg 18, 2011 12:11 am

Pozdrav svima .

Evo jedne stvari koju ne mogu da potvrdim . Gledao sam jedan filmić u kojem se spomije da barkar i cink pojacavaju i ubrzavaju postupak punjenja tjela suncevom energijom , te se govori da se komad bakra drži u desnoj ruci , a komad cinka u lijevoj ruci pri postupku sungazinga (što vjerovatno ima veze sa elektrolizom).
Te se sve ostalo radi po HRM metodi.

Ako netko ima vise informacija o tome volio bih da napise .

Hvala.
Nazad na vrh Ići dole
dj86ns
Početnik
Početnik



Broj poruka : 1
Points : 1
Reputation : 0
Datum upisa : 30.08.2011

Pitanja  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja    Pitanja  - Page 2 Icon_minitimeUto Avg 30, 2011 5:23 am

Na 3 minuta sam i uglavnom mi je dostupan izlazak sunca za sungazing...a posto nisam ranoranioc, posle gledanja u sunce, rado bih da se vratim na spavanje, ali ne znam da li to utice na efekte sungazinga ili ne.Tako da je moje pitanje da li se sme otici na spavanje odmah po zavrsetku gledanja u sunce i zmurenja ili treba sacekati da prodje odredjeni period kako bi efekti bili uspesniji, pa onda otici na spavanje?
Nazad na vrh Ići dole
GodDay
Početnik
Početnik



Broj poruka : 1
Points : 1
Reputation : 0
Datum upisa : 21.02.2011

Pitanja  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja    Pitanja  - Page 2 Icon_minitimeSre Avg 31, 2011 8:12 pm

Pozdrav! Pitanja  - Page 2 849889

Zanima me da li se preporucuje slusanje binaural beats-a tokom prakse?
Ako je odgovor da,koje frekvencije(delta,teta,alfa,beta)?
Negde sam procitao da se gledanjem u sunce mozak dovodi u alfa stanje,ako je to tacno da li se preporucuje slusanje zvuka samo alfa frekvencije(8-12hz)?
Nazad na vrh Ići dole
ramiz
Početnik
Početnik



Broj poruka : 7
Points : 7
Reputation : 0
Datum upisa : 21.11.2011

Pitanja  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja    Pitanja  - Page 2 Icon_minitimePon Nov 21, 2011 8:48 pm

zdravo zanima me jedno pitanje. rekli ste svako jutro po 10 sek. isto tako pred zalazak sunca 10 sek...ok to je jasno. mada ako mi tako svaki dan radimo 10 sek, 20 sek,30 sek...itd i dodjemo do 45 minuta e sada mene zanima da li mi moramo i ujutru kada sunce izlazi gledati 45 (sto moramo) a da li takodje i pri zalasku sunca gledamo 45 minuta? sto znaci 90 min 7 dana?
Nazad na vrh Ići dole
cybermikan
Admin
Admin
cybermikan


Broj poruka : 518
Points : 1377
Reputation : 3
Datum upisa : 02.06.2010
Godina : 49
Lokacija : 7. Dimenzija

Pitanja  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja    Pitanja  - Page 2 Icon_minitimeUto Nov 22, 2011 5:35 pm

ramiz ::
zdravo zanima me jedno pitanje. rekli ste svako jutro po 10 sek. isto tako pred zalazak sunca 10 sek...ok to je jasno. mada ako mi tako svaki dan radimo 10 sek, 20 sek,30 sek...itd i dodjemo do 45 minuta e sada mene zanima da li mi moramo i ujutru kada sunce izlazi gledati 45 (sto moramo) a da li takodje i pri zalasku sunca gledamo 45 minuta? sto znaci 90 min 7 dana?

Odgovoreno ovde:

https://cybermikan-sungazing.forumcroatian.com/t283-postupak-sungazinga-po-hrm-metodi#1129

Pitanja  - Page 2 849889
Nazad na vrh Ići dole
http://www.cybermikan-sungazing.org/
viktorija
Početnik
Početnik



Broj poruka : 2
Points : 2
Reputation : 0
Datum upisa : 19.12.2011

Pitanja  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja    Pitanja  - Page 2 Icon_minitimePon Dec 19, 2011 1:14 pm

Pozdrav, svima. Da li sa rupicastim naocarima, mozemo gledati u sunce dva sata (2h) posle izlaska odnosno pre zalaska sunca?
Nazad na vrh Ići dole
cybermikan
Admin
Admin
cybermikan


Broj poruka : 518
Points : 1377
Reputation : 3
Datum upisa : 02.06.2010
Godina : 49
Lokacija : 7. Dimenzija

Pitanja  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja    Pitanja  - Page 2 Icon_minitimePon Dec 19, 2011 2:16 pm

viktorija ::
Pozdrav, svima. Da li sa rupicastim naocarima, mozemo gledati u sunce dva sata (2h) posle izlaska odnosno pre zalaska sunca?

DA! Možete i preko celog dana kada je UV na 2 ili ispod i kada je Sunce prijatno za oči!

Pitanja  - Page 2 849889
Nazad na vrh Ići dole
http://www.cybermikan-sungazing.org/
viktorija
Početnik
Početnik



Broj poruka : 2
Points : 2
Reputation : 0
Datum upisa : 19.12.2011

Pitanja  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja    Pitanja  - Page 2 Icon_minitimePon Dec 19, 2011 5:26 pm

Hvala puno. Ako sam dobro shvatio, bez obizira na godisnje doba vazi dato pravilo? Naravno da je zimskom periodu UV uglavnom mani ili jednak 2, medjutim, u toku leta, proleca i jeseni obicno je UV veci od 2, sem u sigurnim satima (1h nakon izlaska i pre zalaska). Ako razumem cak i u toku, na primer, leta vazi pravilo 2h nakon izlaska i pre zalaska. I naravno i u toku leta van sigurnih sati,kada je UV manji ili jednak 2 (retko je leti vrednost UV manja/jednaka 2, van sigurnih sati)? Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
damjandob
Početnik
Početnik



Broj poruka : 1
Points : 1
Reputation : 0
Datum upisa : 28.10.2012

Pitanja  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja    Pitanja  - Page 2 Icon_minitimePon Okt 29, 2012 9:03 pm

Lep pozdrav...

leta 2011 sem zacel s to tehniko...ko sem pogledal prvic v sonce za 10 sekund in drugic se mi zgodilo naslednje, da sem začel vpredelu prsnega kosa čutiti, kot da bi mi slo na bruhanje oziroma da se mi nekaj notri zapira. Najprej sem misliil da je to nervoza potem pa mi bilo zelo hitro jasno da se dogaja nekaj drugega. Nisem imel žlke po hrani in pijači. V desni polovici možgnova pa sem začutil tako prefinjeno energijo, da se neda opisati. Ker je bil mesec novmber in je bilo že zelo mraz sem opazil, da mi ni mrzlo in v sluzbi sem delal izredno sprosčeno in fokusirano. Po dobrem mesecu je to vse minilo, čeprav sem redno delal solarno jogo. Zdaj sem na 8min in potem, ko izgubil te rezultate malo prestal. Podolgem času zopet začel gledati naprej in opazam, da imam zelo izostren sluh, vsaj slism ze zelo nadaleč. Mi lahko kaj svetuje zakaj se to potem vse končalo.

Hvala lp Damjan slo)
Nazad na vrh Ići dole
Dejann85
Početnik
Početnik



Broj poruka : 4
Points : 4
Reputation : 0
Datum upisa : 12.09.2013

Pitanja  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja    Pitanja  - Page 2 Icon_minitimePet Sep 13, 2013 11:58 am

Novi sam i ne kuzim nista, vidim svi ovdje pisu o poboljsanju vida kada se gleda u sunce. Volio bi iskusati to mada imam jako dobar vid, ali bi volio da pokusam i da iprobam ovaj metod. Sta trebam raditi za pocetak?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Pitanja  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja    Pitanja  - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Pitanja
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» nekoliko pitanja
» Par pitanja u vezi podloge
» NOVE TEME I NOVI POSTOVI
» Često postavljana pitanja i odgovori!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Sungazing- Gledanje u Sunce forum za Balkan  :: SUNGAZING- SOLARNA JOGA Naš sajt: http://www.cybermikan-sungazing.org :: Pitanja u vezi sungazinga-
Skoči na: